Верховна Рада ввела дозвільну процедуру для ввезення в Україну книг, надрукованих в Російській Федерації (РФ), а також ввезених з території Росії і тимчасово окупованих територій України. Відповідний урядовий законопроект №5114 у другому читанні і в цілому підтримали 237 народних депутатів, повідомляють Патріоти України з посиланням на 112 Україна.
Прийнятим законом встановлюється, що видавнича продукція, яка має походження (виготовлені) та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованій території України, може бути ввезена на митну територію України і поширена на її території за наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.
Дозволи видаватиме центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику в інформаційній сфері. Цей же орган буде вести реєстр видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження в Україні, забезпечувати його розміщення на своєму офіційному веб-сайті та єдиний державний веб-портал відкритих даних.
Згідно законодавчого акту, аналіз і оцінка видавничої продукції щодо віднесення її до дозволеної до поширення на території України здійснює експертна рада уповноваженого органу, який формується з представників органів державної влади, галузевих асоціацій, спілок, громадської експертної середовища, провідних діячів культури, мистецтва, науки і освіти, психіатрів, фахівців у галузі інформації.
Як наголошується в документі, поширення на території України видавничої продукції, яка походить (виготовленої) та/або ввозиться з території РФ, тимчасово окупованій території України, без наявності відповідного дозволу тягне за собою застосування до розповсюджувачів такої продукції адміністративно-господарських санкцій у формі накладання адміністративно-господарського штрафу у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожний випадок такого поширення, вчинене вперше, і в розмірі 50 мінімальних зарплат - за кожний наступний випадок такого поширення.
Коментуючи законопроект, віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко зазначив, що даний нормативно-правовий акт посприяє розвитку українського ринку книжкової продукції і захистить від антиукраїнської пропаганди з РФ.
Чиновник підкреслив, що закон носить тимчасовий характер і може бути скасовано в разі припинення агресії Росії щодо України, деокупації територій останньою і налагодження відносин між двома країнами. Також Кириленко повідомив, що процедура видачі дозволів буде здійснюватися швидко і без зволікань.
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...
Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...