Продукти-обманщики: Вчені розповіли, яка їжа провокує бажання їсти ще

Вершкове масло, свинячий жир і м'ясо мають здатність зменшувати відчуття насичення і створюють ілюзію того, що ви не наїлися.

Вчені розповіли, яка їжа провокує бажання їсти ще. Фото: kp.ru.

Дієтологи розповіли, що насичені жири - не головна причина ожиріння, як думають багато хто. Точніше, винен не їх вплив на талію і стегна людини, а щось зовсім інше, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

У Неаполітанському університеті імені Фрідріха II результати дослідження показали, що насичені жири мають здатність зменшувати відчуття насичення і створюють ілюзію того, що ви не наїлися.

У нашому мозку є така залоза - гіпоталамус. Саме вона говорить нам, коли ми наїлися, а коли - ще голодні. Так ось, насичені жири (найчастіше тваринного походження) мають безпосередній вплив на цю залозу.

Дослідження показали, що найбільшим впливом користуються такі продукти, як вершкове масло і свинячий жир. Повне виключення їх з раціону призводить до схуднення людини на 5-10%. Це відбувається тому, що людина не відчуває бажання продовжувати їсти далі і в великих порціях. Йому досить того, скільки вона з'їла.

Також вчені відзначають, що виключення з раціону вершкового масла і свинячого м'яса не має негативного впливу на організм людини. У світі існує кілька народів і цілі групи людей, які ніколи не вживають свинину і їдять лише рослинне масло замість вершкового - і відчувають себе здоровими і щасливими.

Не все так погано? Ціни на популярні продукти почнуть знижуватись - яка вартість очікується наприкінці липня

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:34

В Україні ціни на продукти за рік зросли на понад 20%, а яблука подорожчали майже втричі через поганий врожай та імпорт. Однак у липні очікується сезонне здешевлення овочів, а восени – стабілізація, якщо не завадить погода. Про це розповів економіст Ол...

Цифри вкрай сумні: Мільйони українців живуть за межею бідності - названо суму доходів, яка вказує на зубожіння

п’ятниця, 18 липень 2025, 6:47

Українці, які витрачають менше ніж 345,28 грн на день, вважаються такими, що живуть за межею бідності – саме такий поріг встановлено в Україні у 2024 році. Згідно інформації, якщо людина має менш ніж 10 358 грн на місяць, вона не може покрити базові по...