Заступник начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України Віталій Маяков заявляє, що на сьогодні до кримінальної відповідальності можна притягнути лише за контрабанду зброї, а у журналістському розслідуванні про оборудки в оборонній сфері йдеться про комплектуючі для ремонту та запчастини. Про це він сказав на засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, на якому розглядалися результати розслідування, проведеного проектом «Наші гроші з Денисом Бігусом», щодо масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі, передають Патріоти України.
Під час обговорення питання член комітету, позафракційний народний депутат Володимир Парасюк сказав: «Там йшла мова про те, що деякі запчастини завозились контрабандним методом, потім завищувалися ціни, і продавали для наших підприємств, які займаються обороною. У мене запитання, чи в питанні контрабанди у Служби безпеки України є якась інформація: хто покривав це, хто організовував коридори? Бо це ж не просто так все потрапляло на територію нашої держави».
Він також додав: «Коли ви проводите аналіз документів і бачите, що ціни в десятки разів завищують, це у вас не викликає запитань, що це може бути порушення статті Кримінального кодексу України?».
У відповідь на це заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков зазначив, що на сьогодні контрабанда товарів декриміналізована законодавчо. «До кримінальної відповідальності можна притягнути лише за контрабанду зброї. Контрабанда зброї в даному випадку не вчинялася», - сказав він.
Парасюк, у свою чергу, запитав, чи стосується це БТРів, на що Маяков відповів: «БТРи контрабандою не переміщувалися». «Переміщувалися, якщо вірити журналістському розслідуванню, комплектуючі для ремонту ходової частини, інші запчастини», - додав представник СБУ.
У той же час, він зауважив, що Служба безпеки в ході здійснення контррозвідувального забезпечення оборонного комплексу отримувала інформацію про фінансові порушення. «Відповідно до вимог чинного законодавства, ця інформація у встановленому порядку скеровувалася до органів досудового розслідування відповідно до підслідності. У 2015-2019 роках за матеріалами Служби безпеки іншими правоохоронними органами в цій сфері внесено відомості та розпочато досудове розслідування у 15 кримінальних провадженнях про розкрадання майна і зловживання службовим становищем», - поінформував Маяков.
Станом на лютий 2025 року, середня вартість однокімнатної квартири в Рівному на вторинному ринку становить 44 тисячі доларів США, що є одним із найвищих показників в Україні. Основними причинами такого зростання є подорожчання будівельних матеріалів та...
Після січневого зростання в Україні інфляції з 12% до 12,9% експерти припускають її уповільнення в лютому до 13,6-13,8% у річному вимірі. Про те, як змінюватимуться ціни в лютому і що на це впливатиме, читайте в матеріалі OBOZ.UA. Головні прогнози: що ...