Справжня кутя повинна бути з пшениці. Класичним рецептом, за яким її готували ще у 12 ст, поділилася на своїй сторінці в Фейсбуці дієтолог Світлана Фус, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Кутя - страва, з якої в Україні починають трапезу в Святий вечір. Про кутю вперше згадують на початку XII століття в літописі "Повість минулих літ".
У старі часи кутю готували найчастіше з пшениці, рідше з ячменю. Спочатку кутю готували з медом. У пізніші часи в кутю стали додавати макове молоко (запарений і розтертий мак), родзинки, а також подрібнені горіхи.
Продукти, з яких готується кутя, мають символічне значення:
- зерно є символом воскреслого життя;
- мед вважається символом здоров`я і благополучного побуту (солодкого життя);
- мак символізує достаток у сім`ї.
Вважають, що чим багатша (тобто смачніша і ситніша) кутя, тим кращими будуть врожай і достаток у сім`ї. Виходячи з цих міркувань, в Україні в переддень Різдва (в Святий вечір) кутю називали багатою і робили її дуже смачною.
Рецепт приготування куті
Продукти, необхідні для приготування пшеничного куті:
-1 склянка зерен пшениці;
-100 г маку;
-100 г ядер волоських горіхів;
-1-3 столові ложки меду;
-100 г родзинок;
На воді з чистих зерен варять звичайну розсипчасту пісну рідку кашу, прохолоджують, підсолоджують за смаком. Окремо розтирають мак до одержання макового молочка, додають мед, все перемішують і додають до пшениці. Якщо каша густа, її можна розбавити охолодженою кип`яченою водою.
Родзинки обдати окропом, воду злити, перебрати, видаляючи плодоніжки. В кінці додають товчені ядра волоських горіхів. Для підсолоджування краще використовувати тільки мед.
У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження. Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, передают...
Генеральний штаб Збройних сил України до кінця листопада 2024 року презентує план нової пропозиції укладання контракту із ЗСУ. Він націлений насамперед на категорію військовозобов'язаних віком 18-24 років. Про це OBOZ.UA розповіли джерела у ГШ ЗС Украї...