Розплата за "самодура-царя" та удаване "великодержав'я": Росіяни плачуться на споконвічну бідність, а хочуть жити, як у "Гейропі", - соціологи

88 відсотків опитаних «Левада-центром» росіян висловилися за те, що Росія «повинна зберегти за собою роль великої держави», і лише 10 відсотків заявили, що країна не повинна претендувати на цю роль.

Росіяни пишаються, що вони "великі", але обурені тим, що бідні. Фото: ЕРА.

Соціологи незалежного «Левада-центру» запитали у росіян, що викликає у них почуття сорому, а що – почуття гордості, інформують Патріоти України.

Виявилося, що почуття сорому в росіян пов’язане із:

 • «вічною бідністю і невлаштованістю», в якій історично живе «великий народ» (61%, в січні 2017 року таких було 54%),
 • розпадом СРСР (45% проти 33% на рік раніше),
 • «грубістю моралі, хамством, неповагою людей один до одного» (37% проти 27%),
 • «хронічним відставанням» від Заходу (24%),
 • репресіями, терором, виселенням народів у 1920-1950 роках (21%).

Відповідаючи на запитання про гордість за свою країну, росіяни пов’язували її переважно із:

 • перемогою у «Великій вітчизняній війні» (радянсько-російський термін, що позначає Другу світову війну) – (87%, у січні 2017 року так відповіли 83%),
 • освоєнням космосу (50% проти 41% на рік раніше),
 • «поверненням Криму до Росії» (45%),
 • «великою російською літературою» (40%),
 • досягненнями науки (37%),
 • «славою російської зброї» (36%),
 • «моральними якостями російської людини: простота, терпіння, стійкість» (32%).

Звернення до минулого відбувається, коли недостатньо підстав для гордості в сьогоденні, прокоментувала результати опитування соціолог «Левада-центру» Карина Піпія. За її словами, на рівні держави звернення до минулого характеризується пошуком національної ідеї, а на побутовому – в наліпках на автомобілі з написами «1941-1945: можемо повторити», тому національна гордість в Росії сильно прив’язана до радянських часів.

«Звідси і сором за те, що розвалили таку державу, особливо серед старших поколінь, – вважає Піпія. – Сучасної позитивної ідеї, яку колективно поділяють, навколо якої могло б солідаризуватися фрагментоване російське суспільство, без звернення до минулого та історії в даний час немає».

88 відсотків опитаних «Левада-центром» росіян висловилися за те, що Росія «повинна зберегти за собою роль великої держави», і лише 10 відсотків заявили, що країна не повинна претендувати на цю роль.

Перевертню зіпсували настрій: "Народному артисту" України Миколі Баскову поставили питання про геноцид українців, котрий він підтримав (відео)

вівторок, 5 липень 2022, 11:47

У Туреччині до російського співака підійшла українка і запитала, як він почувається, коли в Україні гинуть люди. . Російського виконавця Миколу Баскова, який підтримує путінський режим, помітили на одному із курортів Туреччини. Відповідне відео в Yout...

Кричали "пішла геть" і погрожували виселити: Туристка з Росії поскаржилося на "русофобію" в Туреччині

вівторок, 5 липень 2022, 8:50

Жінка з країни-агресора, Росії, приїхала з сім'єю відпочивати на турецький курорт Кемер, стверджує, що терпіла нестерпну "русофобію" від персоналу в місцевому готелі Fame Residence Goynuk. Такий обурений відгук вона залишила на платформі "Яндекс. Дзен"...