21 лютого у меморіальному сквері Бабин Яр близько 200 людей вшанували пам'ять української письменниці та громадської діячки Олени Теліги, зазначають Патріоти України.
Любителі поезії, патріоти, громадські діячі, школярі та небайдужі люди зібралися, щоб вшанувати пам'ять відомої української поетеси та активістки Олени Теліги.
Як повідомляється, були на заході й військові. У руках тримали плакати з зображеннями Олени та її цитатами. "Життя - це боротьба, а боротьба - це и є справжнє життя," - заявляла революціонерка.
"Олена і її побратими прибули в Київ у жовтні 1941 року, а вже в лютому були розстріляні. Але за цей час їм вдалося зробити неймовірно багато для України. Зазначу, що Олену Телігу попереджали про її можливий арешт, але вона не захотіла виїжджати з Києва. Вона не могла говорити про певні ідеали, яким би сама не слідувала. Тож вона була заарештована, а 21 лютого вбита в Бабиному Яру", - каже перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Черва.
Науковець додав, що Теліга довго жила у Європі, але талант присвятила Україні та боротьбі Україні за її незалежність.
"Олена Теліга – зразок суспільної поведінки людини, позбавленої комплексів меншовартості й страху. Це те, що зветься справжнім характером. Не випадково вона так часто у своїх поезіях вживала слово грань, яким, з одного боку, означувала чітку межу між добром і злом, своїми і чужими, життям і смертю, а з іншого, вимагала від своїх героїв її переступати, відважитися на вчинок гідний лицаря", - зазначив Червак.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...