Скандал триває: НСТУ пояснила ''кабальні'' пункти договору з MARUV

НСТУ (Національна суспільна телерадіокомпанія України) опублікувала перелік пояснень до пунктів контракту, який пропонувався співачці MARUV після перемоги в Національному відборі на "Євробачення-2019", повідомляють Патріоти України.

Раніше у своєму Facebook-пості артистка назвала його умови "кабальними" і нібито через це відмовилася від участі у Євробаченні-2019.

Як зазначили в НСТУ, весь текст договору не може бути оприлюднений, оскільки є конфіденційним документом. При цьому більшість умов у ньому нібито передбачено і засновано на правилах власника і організатора конкурсу Європейської мовної спілки, не НСТУ.

  • Не допускати під час перебування на сцені та під час відеозйомки будь-яких висловлювань, жестів та інших дій, не передбачених сценарієм

Конкурс Євробачення — це насамперед телевізійний проект, шоу, яке у прямому ефірі дивляться мільйони глядачів. При плануванні виступів організатор шоу потребує детального сценарію номера кожного виконавця задля планування зйомки, роботи режисерів, художників зі світла, планування всіх спецефектів, розкадрувань під час зйомки та забезпечення гарної телевізійної картинки. Наприклад, "Заборона шпагату", що фігурує в публікаціях співачки Maruv — не більше ніж емоційне трактування типової вимоги Європейської мовної спілки: попередньо узгодити зміст номера, план виступу, рухів на сцені артиста. Це нормальна практика, за такими самими умовами на Євробаченні виступають усі артисти з усіх країн.

Крім того, під час підготовки до шоу відбувається низка репетицій на сцені, де технічна команда разом з артистом відпрацьовує й погоджує кожен рух, кожен елемент шоу заздалегідь. Саме цей пункт дає змогу глядачам насолоджуватися якісним шоу світового рівня, а не дивитися змагання випадкових імпровізацій у прямому ефірі.

  • Не проводити прес-конференцій та не давати інтерв'ю щодо підготовки та проведення Євробачення без попереднього погодження

Цей пункт договору означає, що в артиста буде власний прес-секретар, який організовуватиме всю комунікацію із журналістами, аби артист зміг сформувати собі якнайкращий імідж у засобах масової інформації.

Окрім того, міжнародний конкурс Євробачення має власний план комунікації, за який відповідає міжнародна піар-команда у складі представників цьогорічної країни-організатора та Європейської мовної спілки. Усі публічні оголошення про перебіг підготовки до конкурсу та про сам конкурс здійснюються цією командою за планом, а учасники конкурсу діють за погодженням з ними, адже це велика міжнародна інформаційна кампанія.

  • Не допускати будь-яких дій, висловлювань чи проявів, які можуть мати політичний зміст або можуть бути використані в політичному аспекті

За правилами Європейської мовної спілки конкурс Євробачення — аполітичний і має на меті консолідовувати міжнародну спільноту, об'єднувати мистецтвом, а не сіяти розбрат через політичні розбіжності. Цей пункт договору лише зайвий раз акцентує увагу учасника на правилах Європейської мовної спілки.

  • Не допускати висловлювань, які можуть ставити під сумнів питання територіальної цілісності та гарантування безпеки України

Правила Європейської мовної спілки такого обов'язку не передбачають, його український Суспільний мовник додав до договору з власної ініціативи. Вважаємо цей пункт принциповим та надзвичайно важливим, адже представник України на Євробаченні — це не просто виконавець, а ще й представник нашої країни на міжнародній арені. Такий представник не має завдавати шкоди інтересам держави Україна.

  • Не гастролювати на території Російської Федерації протягом періоду з дати підписання договору та ще 3 місяці опісля завершення конкурсу

Власна умова Суспільного, що не передбачена Європейською мовною спілкою, проте цього року увійшла у договір. Наразі законодавство України таких обмежень на гастролі в державі-агресорі не передбачає, але "Суспільне" вважає, що така умова потрібна, адже є значні ризики політизації дій учасника.

Будь-які висловлювання та публічні дії артиста, зокрема й концерти, можуть бути використані державою-агресором з метою пропаганди та ескалації агресії. "Суспільне" не може не зважати на цей факт, як і не може не вживати відповідних заходів, передбачивши зобов'язання у договорі.

  • Нести самостійно всі витрати, пов'язані з участю в Євробаченні

Пункт передбачає, що учасник самостійно сплачує кошти за своє проживання в готелі, переліт у країну проведення конкурсу та кошти, потрібні для організації його виступу. На жаль, недофінансований Суспільний мовник не може дозволити собі профінансувати ці витрати. Донедавна наш партнер, телеканал СТБ, фінансово допомагав учасникам на добровільних засадах, проте цього року відмовився від такої допомоги.

  • Передати окремі права інтелектуальної власності на конкурсний твір та права на матеріали, які використовуються у зв'язку з Євробаченням

Стандартна вимога Європейської мовної спілки, яку мають виконати всі учасники Євробачення. Для використання організаторами конкурсу пісні, її публічного сповіщення, трансляції чи розміщення запису такі права просто необхідні. Окрім того, Європейська мовна спілка випускає диск з усіма піснями Євробачення щороку, тож передача певних прав потрібна й для цього. Окремо необхідні права на інші матеріали, наприклад, на використання фотографій артиста чи відео за його участі.

У Розділі 2 Правил конкурсу, що опубліковані Європейською мовною спілкою, у пункті 2.4.3. йдеться про таке: "...усі права на публічне сповіщення та інші права на шоу Пісенного конкурсу Євробачення належать виключно Європейській мовній спілці, та централізовано управляються Спілкою від імені всіх мовників-учасників". Очевидно, що для такого управління правами Європейською мовною спілкою учасники мають надати Спілці окремі права кожен на свою пісню.

  • Сплатити штраф у випадку порушення зобов'язань чи завдання збитків

У разі порушення договору на учасника накладається штраф у розмірі 2 мільйони гривень або обов'язок відшкодувати завдані збитки. Ми усвідомлюємо, що правила, невиконання яких не передбачає жодних санкцій, зазвичай не працюють, тому умова штрафу є потрібною, аби учасник не порушував умов договору.

Така компенсація є адекватною і прийнятною, адже за порушення правил Євробачення перед Європейською мовною спілкою потім відповідатиме саме НСТУ, і ця відповідальність також вимірюватиметься штрафами.

Тепер усі будуть під ковпаком: Як деякі українці в Німеччині хитрують із виплатами

четвер, 21 вересень 2023, 21:43

Українських біженців, які отримують допомогу в Німеччині, запідозрили у шахрайстві з виплатами. Німецькі правоохоронці розслідують близько 150 таких справ. Спеціальні перевірки почали виявляти випадки шахрайства біженців із соціальними виплатами. У Нім...

В Україні дозволили писати "росія" та "москва" з малої літери, але не усюди

четвер, 21 вересень 2023, 20:51

Написання слів "росія", "москва" та подібних з малої літери в неофіційних текстах не буде вважатись помилкою в Україні. Про це повідомила Національна комісія зі стандартів державної мови, передають Патріоти України. Зазначається, що комісія розглянула ...