"Спеціалізованих лабораторій немає. Клінічної діагностики також": Токсиколог про серйозні проблеми у розслідуванні дивних отруєнь в українських школах

Фахівці ДСНС лише знають, як реагувати на якісь екстраординарні випадки, але вони не фахівці в діагностиці. У них є досить застарілі методи визначення в повітрі дуже обмеженого кола шкідливих речовин, але провести тонкий аналіз вони не можуть.

Ілюстрація:24 канал

Фахівці досі не можуть встановити причину масових отруєнь дітей в українських школах. Ситуація ускладнюється відсутністю в Україні спеціалізованих лабораторій і застарілими методами визначення шкідливих речовин. Про це Апострофу розповів лікар-токсиколог Володимир Саркісян, інформують Патріоти України.

Після виїзду на місце події в школи в Черкасах, Павлограді, Миколаєві, Харкові рятувальники ДСНС не виявили отруйних речовин ні в повітрі, ні у воді, ні в землі. За словами батьків постраждалих школярів, в діагнозі лікарів також відсутня інформація про токсини.

"Занадто мало даних для конкретних висновків.Це може бути будь-яка отруйна речовина, що переважно діє на нервову систему. Але це в тому разі, якщо симптоми об'єктивно такі, як говорять діти, адже одна справа – скарги дітей, а інша справа – клінічні симптоми, що реально проявляються", - пояснив Саркісян.

При цьому лікар також вказав на проблеми санітарно-епідеміологічної служби та ДСНС.

"Наша санітарно-епідеміологічна служба зараз в жалюгідному стані. Грубо кажучи, її розгромили. Спеціалізованих лабораторій просто немає. Нікому займатися цим. Клінічної діагностики отруєнь в Україні немає. Якщо посмертна діагностика отруєнь хоч якось була законодавчо регламентована і якось виконувалася, то прижиттєвої токсикології в Україні просто не було і немає досі.

Фахівці ДСНС лише знають, як реагувати на якісь екстраординарні випадки, але вони не фахівці в діагностиці. У них є досить застарілі методи визначення в повітрі дуже обмеженого кола шкідливих речовин, але провести тонкий аналіз вони не можуть, та й немає затвердженої методики", - резюмував він.

Хіти тижня. Шахтарі знайшли в глибинах рудника скам'янілу істоту, схожу на дракона (фото)

неділя, 22 вересень 2019, 13:00

Робітники не були фахівцями, але навіть вони зрозуміли, що знайшли. Шахтарі Шеффілда, що займаються розробкою нафтоносних пісків, йшли через породу, коли пласт видався надто складним для простих валунів в грунті. З руди проступали шипи і складна скам'я...

Хіти тижня. "Вервольф": У ставці Гітлера на Вінниччині виявили новий 4-поверховий бункер

неділя, 22 вересень 2019, 12:00

Йдеться про будівлю в чотири поверхи з бетонними перекриттями та тунелем на глибині 9,96 - 11,75 метра. На ставці Гітлера “Вервольф”, що в селі Стрижавка поблизу Вінниці, дослідники виявили підземну чотириповерхову будівлю. Всередині будівлі, на першом...