"Спеціалізованих лабораторій немає. Клінічної діагностики також": Токсиколог про серйозні проблеми у розслідуванні дивних отруєнь в українських школах

Фахівці ДСНС лише знають, як реагувати на якісь екстраординарні випадки, але вони не фахівці в діагностиці. У них є досить застарілі методи визначення в повітрі дуже обмеженого кола шкідливих речовин, але провести тонкий аналіз вони не можуть.

Ілюстрація:24 канал

Фахівці досі не можуть встановити причину масових отруєнь дітей в українських школах. Ситуація ускладнюється відсутністю в Україні спеціалізованих лабораторій і застарілими методами визначення шкідливих речовин. Про це Апострофу розповів лікар-токсиколог Володимир Саркісян, інформують Патріоти України.

Після виїзду на місце події в школи в Черкасах, Павлограді, Миколаєві, Харкові рятувальники ДСНС не виявили отруйних речовин ні в повітрі, ні у воді, ні в землі. За словами батьків постраждалих школярів, в діагнозі лікарів також відсутня інформація про токсини.

"Занадто мало даних для конкретних висновків.Це може бути будь-яка отруйна речовина, що переважно діє на нервову систему. Але це в тому разі, якщо симптоми об'єктивно такі, як говорять діти, адже одна справа – скарги дітей, а інша справа – клінічні симптоми, що реально проявляються", - пояснив Саркісян.

При цьому лікар також вказав на проблеми санітарно-епідеміологічної служби та ДСНС.

"Наша санітарно-епідеміологічна служба зараз в жалюгідному стані. Грубо кажучи, її розгромили. Спеціалізованих лабораторій просто немає. Нікому займатися цим. Клінічної діагностики отруєнь в Україні немає. Якщо посмертна діагностика отруєнь хоч якось була законодавчо регламентована і якось виконувалася, то прижиттєвої токсикології в Україні просто не було і немає досі.

Фахівці ДСНС лише знають, як реагувати на якісь екстраординарні випадки, але вони не фахівці в діагностиці. У них є досить застарілі методи визначення в повітрі дуже обмеженого кола шкідливих речовин, але провести тонкий аналіз вони не можуть, та й немає затвердженої методики", - резюмував він.

Хіти тижня. "Колиска жаху": Репортаж з колонії, де сиділи відомі маніяки (фото, відео)

четвер, 20 лютий 2020, 0:35

22 січня 2020 року у "вісімці" - Житомирській установі виконання покарань №8 - повісився ув'язнений. Він відбував довічний термін і, провівши 22 року за ґратами, вирішив піти. "Люди, работающие в пенитенциарной системе, объясняют: "Это в кино показываю...

Хіти тижня. "Народ, ну слушать пи**еж Шарика - это уже моветон": Маруся Звіробій відповіла блогеру Шарію (відео)

четвер, 20 лютий 2020, 0:10

Анатолій Шарій засумнівався, що волонтерка Звіробій дійсно була тренером бійців Десантно-штурмових військ. Доброволець Маруся Звіробій публічно посварилася з проросійським блогером Анатолієм Шарієм. На своїй сторінці в Telegram вона жорстко відповіла й...