"Хоч до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем в проектний режим залишається ще рік, насування Арки вже вплинула на поточну безпеку об'єкта. Після установки НБК в проектне положення потужність дози навколо Арки знизилася більш ніж у два рази", - йдеться в повідомленні.
Установка Арки дозволила виключити попадання атмосферних опадів всередину об'єкта, що раніше було головним фактором ерозії і руйнування будівельних конструкцій, а також перенесення радіоактивних речовин. Важливим чинником в частині підвищення безпеки Укриття тепер є відсутність снігу на даху і тиску вітру на стіни об'єкта.
Аварія на ЧАЕС сталася вночі 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції, де сталося розплавлення активної зони реактора з його тепловим вибухом і подальшим інтенсивним викидом у навколишнє середовище значних обсягів радіоактивних матеріалів.
Будівництво укриття стартувало в кінці 2010 року. До роботи над Аркою висотою 110 м, шириною 257 м і довжиною 164 м були залучені 10 тисяч фахівців з 40 країн. Для будівництва свої зусилля разом з Україною об'єднали 28 країн-донорів, які зібрали понад 1 млрд 417 млн євро.
У листопаді 2017 року НБК введуть в експлуатацію і почнеться демонтаж нестабільних конструкцій Саркофага.
Комендантську годину у Києві на Великдень скорочувати не будуть. Обмеження будуть діяти у звичному режимі з опівночі до 5 ранку. Разом із тим у столиці посилять заходи безпеки. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на Київському міську військову...
У Міносвіти задумались над створенням умов для раннього повернення жінок на роботу. Одним із ключових рішень, за словами заступниці міністра з питань дошкільної освіти Анастасії Коновалової, є адаптація дитячих садків для малюків від трьох місяців, пер...