Стало відомо, як змінився радіаційний фон навколо ЧАЕС після встановлення грандіозної арки

Будували об'єкт разом з Україною 28 країн-донорів, які зібрали понад 1 млрд 417 млн євро.

Арка четвертого енергоблока ЧАЕС. Фото: Rian

Радіаційний фон на промисловому майданчику навколо зруйнованого четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС знизився удвічі в результаті надвижения Арки в кінці 2016 року. Про це розповів заступник директора по об'єкту Укриття Сергій Кондратенко, пише прес-служба сайту ЧАЕС. Передають Патріоти України продовжуючи:

"Хоч до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем в проектний режим залишається ще рік, насування Арки вже вплинула на поточну безпеку об'єкта. Після установки НБК в проектне положення потужність дози навколо Арки знизилася більш ніж у два рази", - йдеться в повідомленні.

Установка Арки дозволила виключити попадання атмосферних опадів всередину об'єкта, що раніше було головним фактором ерозії і руйнування будівельних конструкцій, а також перенесення радіоактивних речовин. Важливим чинником в частині підвищення безпеки Укриття тепер є відсутність снігу на даху і тиску вітру на стіни об'єкта.

Аварія на ЧАЕС сталася вночі 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції, де сталося розплавлення активної зони реактора з його тепловим вибухом і подальшим інтенсивним викидом у навколишнє середовище значних обсягів радіоактивних матеріалів.

Будівництво укриття стартувало в кінці 2010 року. До роботи над Аркою висотою 110 м, шириною 257 м і довжиною 164 м були залучені 10 тисяч фахівців з 40 країн. Для будівництва свої зусилля разом з Україною об'єднали 28 країн-донорів, які зібрали понад 1 млрд 417 млн євро.

У листопаді 2017 року НБК введуть в експлуатацію і почнеться демонтаж нестабільних конструкцій Саркофага.

"Схоже, наткнувшись на опір "єдиним кулаком", ворог пробує розколоти нас - на "армію" і "мирняк", - Оксана Забужко

середа, 29 червень 2022, 22:40

"І ще одна штука, яка мене давно триґерить. Якось непомітно, хаміль-хаміль - і вже нормою стало в нас нарікати, що от, мовляв, Росія терорист - тому що убиває цивільних, "а там же не було жодних військових об'єктів"! Так, ніби ми всі вже мовчазно прийн...

Їхня мрія здійсниться: З російського полону повернувся захисник "Азовсталі", якого чекала наречена (фото)

середа, 29 червень 2022, 22:30

З російського полону вдалося звільнити одного із захисників маріупольського заводу "Азовсталь" киянина Володимира. В Україні на нього весь цей час чекала наречена Аліна – дівчина з Маріуполя. Тепер мрія пари про весілля має здійснитися. Про це пише вид...