На початку російської агресії проти України країни Балтії побоювалися, що стануть наступними мішенями Кремля. Однак страхи місцевих жителів допоміг розвіяти обмежений контингент НАТО. Про це заявив в інтерв'ю сайту "Цензор.нет" відомий російський журналіст і музичний критик Артемій Троїцький, який проживає в Естонії, повідомляють Патріоти України.
"Відчутний тривожний настрій в Естонії був в 2014-му, в рік агресії проти України. Тоді за замовчуванням вважалося: сьогодні Україна, завтра - країни Балтії. Причому настрій цей існував у вигляді страху серед естонцями з одного боку, і потирання ручок серед місцевих російських "ватників" - з іншого ", - розповів журналіст.
"Ми як раз в 2014 році перебралися в Естонію, і я прекрасно пам'ятаю, як катався на таксі з місцевими російськими водилами. І вони говорили: "Ну все, зараз Москва дасть відмашку - і естонців ми пригорнемо. Почнемо їх мочити. Ну, тобто відчували, що повертаються часи Радянського Союзу", - поділився спогадами Троїцький.
Однак, за словами журналіста, ці часи не повернулися, і його "особо боевитые соотечественнички присмирели", та й естонці почуваються набагато спокійніше. "Хоча, з іншого боку, Росія, природно, нікуди не поділася; знаходиться тут, під боком. Вона як і раніше дуже велика і досить агресивна. Тому тут дуже зраділи річним новин з НАТО - про те, що в Естонії розміщують невеликий військовий контингент. І що натовську керівництво дало гарантію того, що якщо щось станеться, вони тут же прийдуть на допомогу ", - заявив він.
Журналіст також повідомив, що приблизно половина російського населення в Естонії (особливо в Таллінні) "підсаджена" на російську телепропаганду. Однак більша частина таких фанатичних глядачів російських каналів - люди похилого віку, молодість і зрілий вік яких припали на роки Радянського Союзу.
"Ці люди досі не можуть змиритися з тим, що жили вони колись в країні СРСР і були тут господарями, а тепер живуть в незалежній Естонії і навіть змушені вчити місцеву "собачу" мову (як вони іноді виражаються)", - додав Троїцький.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...