Дослідник Амундсен збирав кошти кілька років на проект, передають Патріоти України.
У січні 1911 року його судно "Фрам" кинуло якір в Китовій бухті. Протягом лютого та березня чоловіки розмістили сім складів по маршруту, який належало виконати. Амундсен вирішив позначати шлях в'яленою рибою, яка могла служити і їжею в разі потреби.
19 жовтня експедиція почалася. Руаль Амундсен, разом з чотирма компаньйонами, чотирма саньми, з запряженими 13-ма собаками в кожні, вийшов з табору.
Коли Амундсен з товаришами досяг Південного полюса то відсвяткували це закуривши сигари. Поставили намет, вивісили норвезький прапор. За 99 днів подорожі норвежці подолали 3 тис. км. Із 52 собак уціліли 11.
Повернувшись з Антарктики Амундсен стає світовою знаменитістю. Відправляється в тріумфальні лекційні тури по всіх континентах. З ним обідає президент США Теодор Рузвельт, видавництва готують книжки про його подвиг. Запрошує Амундсена виступити в Лондоні й Королівське географічне товариство.
11 лютого 1913-го стало відомо, що британський капітан Роберт Скотт досяг Південного полюса на 34 дні пізніше за Руаля Амундсена і знайшов там листа від норвежця. Дорогою назад помер від утоми й голоду. Норвежець відразу надіслав телеграми зі співчуттям удові капітана.
Директорка київського центру допомоги наркозалежним Марина Грібанова викликала обурення у мережі своєю заявою, що антидепресанти є наркотиком і нічим не допомагають. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Психіатричні ліки - це н...
Новий данський аналітичний центр 21st Europe почав просувати свій амбітний інноваційний проєкт Starline, спрямований на створення до 2040 року єдиної пан'європейської мережі високошвидкісних залізниць, яка працюватиме як єдина система метро для всього ...