"Стратегія виживання": Експерт пояснив бажання українців шукати в усьому "зраду"

Бачити "зраду" - глибинна здатність українців, вважає аналітик.

Володимир Стецик

Бізнес-аналітик Володимир Стецик за останні кілька років прожив у п’яти різних країнах світу. Він повернувся в Україну, зокрема, щоб долучитись до змін в державі, передають Патріоти України з посиланням на Styler.

В Україні людям треба більше звертати увагу на позитивні приклади і брати їх собі на озброєння замість того, щоб шукати “зраду”, - зазначив він, розповідаючи про результати Майдану.

Стецик додав, що у українців є глибинна і навіть генетична здатність бачити "зраду". На його думку, це пов'язано із непростими подіями в державі. “Ми століттями жили у прикордонні – між західною цивілізацією і племенами, які нападали на наші землі, спалювали наші міста. На нас нападали татари, половці, монголи. Уміння бачити небезпеку, "зраду" в таких складних умовах постійних загроз стало стратегією виживання”, - сказав він.

За словами Володимира, це добре доводять трагічні події і травми 20-го сторіччя. “Голодомор і багато інших історичних драм підсилили це відчуття. Травмована психологічна потреба виживати виводить для українців позитивні зміни на задній план, і натомість багато людей фокусуються на поганому. З одного боку, це певна дитячість – "давайте нам все по швидше", а з іншого – це наслідок дуже серйозних і трагічних історичних травм”, - підкреслив аналітик.

На його думку, українцям треба шукати позитивні приклади, яких у нас знайдеться дуже багато. Це дасть віру в себе та впевненість в тому, що зміни треба робити самим, а не чекати, доки хтось щось змінить в країні.

Буде удар! Німеччина планує скоротити базову соцвиплату - що очікувати українським біженцям

четвер, 3 квітень 2025, 7:50

У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...

Хтось отримав менше за обіцяне, а хтось не отримав нічого: Що дала березнева індексація пенсій в Україні

четвер, 3 квітень 2025, 7:44

Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...