"Наші результати дозволяють припустити, що відкладені на певний час фізичні вправи можуть сприяти поліпшенню довгострокової пам'яті і демонструють потенціал фізичного навантаження в навчальному та лікувальному процесах", - йдеться в статті зарубіжних вчених експертів, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости. У дослідженні стверджується, що запам'ятовуванню інформації сприяє виконання фізичних вправ через чотири години після вивчення нового матеріалу.
В експерименті взяли участь 72 випробуваних, які протягом 40 хвилин намагалися запам'ятати розташування 90 картинок на екрані комп'ютера.
Після цього учасників в довільному порядку розділили на три групи. Перша група відразу ж після вивчення картинок виконувала через 35 хвилин тренування на велотренажері. Друга група випробовуваних робила ці ж вправи, але вже через чотири години після запам'ятовування. Третя група не виконувала вправ зовсім.
Через 48 годин вчені перевірили, наскільки добре випробовувані запам'ятали розташування картинок, і провели МРТ їх головного мозку. Результати експерименту показали, що краще за всіх впоралися із завданням ті, хто виконував фізичні вправи через чотири години після розглядання картинок. Крім того, у цих же людей дослідники виявили активність в гіпокампі - ділянці головного мозку, що відповідає за консолідацію пам'яті, тобто за переклад інформації з короткочасної пам'яті в довготривалу.
Вчені заявляють, що їм поки не відомі точні механізми впливу фізичного навантаження на процес запам'ятовування. Однак, як зазначається в статті, раніше проведені дослідження продемонстрували, що фізичні вправи приводять в дію норадреналін і дофамін, які впливають на консолідацію пам'яті.
На Черкащині чоловік під час суперечки вистрілив з мисливської рушниці по ногах жінки. Обвинуваченому призначили тисячу гривень штрафу та зобов’язали сплатити понад 50 тисяч цивільного позову. Про це йдеться у вироку Смілянського міськрайонного суду, п...
Німеччина, шокована непередбачуваною політикою Трампа, переглядає свою довіру до США як до надійного партнера. Країна володіє другим за величиною золотим запасом у світі, 37% якого (понад 1200 тонн) зберігається в Нью-Йорку. Ці запаси гарантують, що в ...