Поодинокі випадки отруєння (кавунами, тістечками, м’ясними виробами тощо) фіксують мало не щодня, розповіла головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко, повідомляють Патріоти України.
Пронос у харчових отруєннях – не найстрашніше. При деяких харчових отруєннях, якщо вчасно не надати меддопомогу, може настати смерть. Епідеміологиня дає 6 простих правил, які врятують від отруєння.
1. Дружіть з водою
Особистої гігієни та чистоти слід дотримуватися завжди, особливо влітку. Знехтувавши цим правилом раз, можна вкласти на лікарняне ліжко всю родину. У теплу пору якомога частіше треба мити руки з милом, і не лише долоні, а й між пальцями. Коли нема води, виручать вологі серветки, які завжди мають бути у сумочці.
2. Не вживайте фрукти, овочі, що почали псуватися Овочі, фрукти перед споживанням слід мити під проточною водою й обдавати окропом. І мити їх стільки, скільки одна людина чи родина може з’їсти за столом. Якщо помітили, що фрукти чи овочі почали псуватися, викиньте не роздумуючи. Видалення ураженої ділянки нічого не дасть, бо токсини вже поширилися на весь фрукт чи овоч.
3. Комахам і мухам оголосіть "війну" Влітку "воювати" з мухами складно. Простіше не дати їм доступу до продуктів. Овочі, фрукти та інші продукти на столі завжди мають бути накриті тарілкою чи рушником.
4. Не пийте води з незнайомих джерел і сирого молока Коли виїжджаєте на природу, беріть з собою бутильвовану воду не лише для пиття, а й для миття рук, посуду. Пити воду з незнайомих джерел і мити в ній руки чи посуд не можна. Гостюючи у бабусі в селі, не пийте сирого молока, навіть від її улюбленої корови. Молоко обов’язково треба кип’ятити, а кисле використовувати для приготування страв, які проходять теплову обробку.
5. М’ясо для шашлика краще готувати самому Коли плануєте на природі засмажити шашлик, м’ясо для нього краще приготувати самому, а не купувати у магазині. Для нарізання м’яса має бути окрема дощечка. На ній не можна нарізати овочі та фрукти, для них має бути інша дощечка. Під час приготування шашлика слід стежити, аби кожен шматок добре просмажився.
6. Не вживайте випічку з кремами Якщо любите кавувати з випічкою, від тістечка з кремом чи торта краще відмовитися. Пляцок з чорницею, яблуками, сливами – саме те, що треба. Якщо у рідних, знайомих зі здоров’ям виникли проблеми, завжди консультуйтеся з лікарем, не займайтесь самолікуванням. У неважких випадках консультацію можна отримати по телефону і лікар, вислухавши скарги, скаже, викликати "швидку" чи ні. Якщо є пронос, відчуваєте слабкість, запаморочення, підвищилася температура тіла, є нудота, блювота, біль у животі – не зволікайте, особливо, коли ці симптоми є у дітей, а викликайте лікаря чи "швидку".
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...