Христину занадто довго направляли від одного фахівця до іншого, відмовилися обстежувати в стаціонарі, а коли поставили діагноз, було вже пізно: дівчина, яка ще п'ять днів тому була абсолютно здорова, померла на руках у матері в приймальному покої лікарні, так і не дочекавшись належної допомоги.
Видання "РІА-Мелітополь" пише: "Барбовалом по інфаркту. 26-річна Христина Ткаченко відчула себе погано 17 вересня. У той день вона залишилася вдома з дворічним сином.
- Це була субота. Я поїхала за покупками на ринок, - розповідає мама дівчини Олена Синявська. - Ми розмовляли з дочкою по телефону, коли вона несподівано сказала: "Мамо, щось мені погано. Мені дуже погано". І тут же у Крістіни відключився телефон.
Було близько полудня. Я запанікувала, кинулася викликати швидку допомогу. Спішно приїхала додому. Дочка сказала, що у неї різко потемніло в очах. Вона вийшла на вулицю, їй не вистачало повітря. Нічого надприродного Христина не робила - просто взяла дитину на руки.
Коли я приїхала, дочки стало краще. Вона попросила мене відкликати швидку. А потім години через півтора їй знову стало погано. Потемніло в очах, була сильна біль за грудиною. Дочка скаржилася, що у неї вся щелепа німіє. Я сама медик і зрозуміла, що це перша ознака серцевої патології. Я знову викликала швидку.
Доктор з ходу сказав: "Так тут інфаркт!" Але коли Христині зробили кардіограму, заявили, що з нею все в порядку. Тиск теж було в нормі. Лікар сказав накапати дочки Барбовалу. Я до виклику вже дала їй 20 крапель Барбовалу і Корвалтаб. Але лікар наполягав, що потрібно накапати ще 40 крапель.
Мені було тривожно, я попросила, щоб нас направили в лікарню. Мені відповіли, що у вихідний там робити нічого - мовляв, на прийомі один черговий лікар. На всі мої запитання лікар сказав, що у дочки вегето-судинна дистонія і порадив в понеділок йти до терапевта, - розповідає Олена Олександрівна.
У дівчини тим часом з'явилася дикий головний біль, її нудило. Полегшення настало лише після уколу спазмалгону. Однак було воно недовгим - стан знову погіршився.
Терапевт відправила ... до окуліста. Христина ледь дочекалася понеділка. Вранці вона відразу вирушила до свого дільничного терапевта Дорофеевской.
- Лікар послухала серце дочки і, за словами Христини, буквально підскочила зі стільця, - розповідає невтішна мати дівчини. - Сказала, що чує жахливі шуми і поставила в карті діагноз "порок серця" під трьома питаннями. Дочка поскаржилася, що дуже погано себе почуває і попросила направити її в стаціонар. Лікар бачила, що Христина ледве стоїть, але напрямок їй не дала. Замість цього направила до невропатолога, вертебролога, сказала зробити загальний аналіз крові і рентген шиї. Відправила навіть до окуліста!.
Дочка попросила дати їй хоча б лікарняний, але і лікарняного їй в цей день не дали! Дитина мій пішов на роботу, усі працівники бачили, що вона була ніяка. І відпрацювала так весь день. На наступний день була злива. Я всю ніч не спала - у мене було погане передчуття. Дочка лежала вдома пластом, не могла встати.
Я побігла до Дорофеевскої по зливі сама. Зустріла її в коридорі. Буквально бігла за нею, благаючи дати лікарняний. І лікар наді мною зглянулася - виписала лікарняний на три дні по ГРВІ. Мовляв, за цей час ми встигнемо обстежитися. Відправила нас на УЗД серця до Галини Карновськи. Сказала, що встановлені цим лікарем діагнози підтверджуються. Я не стала сперечатися. У середу дочка пішла до вертебролога в "зелену" поліклініку.
На прийом ми її привезли в 7. 30, хоча починався він в 8. 00. Дочка була в черзі першою, просилася прийняти її швидше як медпрацівника. Але взяли Христину тільки в 9. 40. Лікар сказала: "Спочатку я прийму всіх людей, які прийшли на масаж". на 13. 30 дочка була записана на УЗД. Я працювала в другу зміну, коли Крістіна подзвонила мені прямо від лікаря і зі сльозами сказала: "Мама, прийди до лікарні, тут все дуже погано".
На УЗД лікар поставила діагноз: "Аневризма. Розшарування грудної аорти ". Сказала, що зараз же викликає швидку допомогу і що моєї дочки потрібна термінова госпіталізація. Приїхала швидка допомога і брати її не хотіла. При аневризмі кожен рух небезпечно для життя. Дочка мали на ношах везти, а її попросили йти своїм ходом. І повезли в хірургічне відділення першої міськлікарні. Там лікарі подивилися на неї і пішли. Навіть тиску ніхто не вимірював, серце не послухав.
А потім з'явилася санітарка з гойдалкою і наказала дочки роздягатися догола. Відбувалося це в приймальному покої прямо в коридорі. Повний хол людей, а дочка просять догола роздягатися! Вона рознервувалася, почала плакати. Нахилилася зняти взуття і почала хрипіти. Тільки й встигла сказати: "Мені погано". Поруч не було жодного лікаря. Я вискочила в хол, почала кричати, кликати на допомогу. Дочка вмирала на моїх очах. У неї покрутило руки і ноги, почалися судоми. Її повезли в реанімацію, сказали, будуть на ній різати одяг. Чому цього не зробили відразу?.
Крістіна Ткаченко померла 21 вересня в реанімації. Що вийшов до її матері доктор тільки і зміг сказати: "Так мало статися ..." Угробили за 5 днів Не встигла Олена Олександрівна навіть усвідомити, що сталося, як їй почали телефонувати ... з ритуальних служб. За словами жінки, співробітники похоронного бюро, розташованого у моргу, і зовсім почали вимагати в неї 150 гривень за транспортування дочки в морг. Суму цю обіцяли "скостити", якщо вона замовить у них похоронні послуги.
Близько третьої години убита горем жінка чекала вердикту патологоанатомів. Розтин затримували лікарі, які не передавали в патбюро історію хвороби дівчини. Коли ж це все-таки сталося, патологоанатом повідомив, що причиною смерті Христини став гострий інфаркт з розривом серця.
- Я 26 років віддала медицині і ніколи не думала, що мої ж колеги загублять мою дочку.
Моя дитина угробили за п'ять днів! Убили своєю халатністю абсолютно здорову 26-річну дівчинку, у якої не було зовсім ніяких скарг на погане самопочуття. Все можна було запобігти, якби вони направили нас в кардіологічне відділення в суботу або хоча б в понеділок ... - впевнена Олена Олександрівна.
Загибла Крістіна Ткаченко і сама була медиком. Дівчина працювала медсестрою в Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 2, була масажистом-реабілітологом. Ще недавно вона раділа отриманого медичної освіти і будувала плани на майбутнє. Виховувала дворічного сина.
- Я сама сирота з 20 років, у мене в житті була одна відрада - моя дочка. А тепер її немає. Немає її, розумієте? Я не можу в будинку перебувати! Я йду з дому кожен день, тому що просто не можу тут знаходитися! Я як зомбі ходжу - не можу ні пити, ні їсти, ні спати! Я щовечора п'ю подвійну дозу снодійного, щоб хоч трохи поспати. І я не знаю, як мені вийти з цього стану. Я закрила кімнату дочки. Я не можу туди заходити, у мене серце розривається, розумієте? У мене онук кожен день запитує, де мама і коли вона повернеться. Що мені відповідати йому? І як мені жити з цим? У мене життя припинилася. Неначе половину мене відрубували. Що я скажу своєму онукові? Йому два роки, він навіть мати свою не згадає в обличчя! Як мені жити з цим? - Ридає убита горем мати.
Нонсенс, але терапевт, так і не дала загиблої напрямки в стаціонар, продовжує приймати хворих. На своїх робочих місцях перебувають всі медики, які так і не поставили дівчині правильний діагноз. Убита горем мати Христини намір шукати справедливість в правоохоронних органах і міськздороввідділі. Заяви туди вона вже написала.
- Я хочу, щоб винні в смерті моєї дочки були покарані. Щоб ці лікарі більше нікого не загубили. Христина просила у них напрямок в стаціонар, я просила напрямок, але нам його не дали. Всі кола пекла моя дитина пройшов на ногах, до інфаркту її довели. Я два роки з цим терапевтом відпрацювала в одній амбулаторії, як вона могла так поставитися до моєї дитини? Хіба це по-людськи? Невже так важко було відразу направити її в стаціонар, де дитині моєму в одному місці зробили все УЗД і аналізи? Її б прокапали, моя дочка була б жива! - Впевнена Олена Олександрівна.
Відзначимо, що на проблеми з серцем загибла Крістіна Ткаченко ніколи не скаржилася. У дитинстві у неї діагностували пролапс мітрального клапана, але потім цей діагноз зняли. В халатності медпрацівників уже розбирається міськздороввідділ. Його начальник запевняє: винних у смерті дівчини будуть покарані.
- Уже створено спеціальну комісію, яка займеться розслідуванням резонансного випадку, - заявив начальник міськздороввідділу Ігор Маслов. - У неї увійшли фахівці-кардіологи, узіст, терапевти, співробітники станції швидкої медичної допомоги. Тобто фахівці всіх служб, які були задіяні в діагностиці пацієнтки.
До висновків комісії я нічого сказати не можу. Але запевняю: робота комісії буде об'єктивною. Я особисто це буду контролювати. Ми знаємо маму дівчинки, вона медпрацівник зі стажем. Знаємо і саму дівчинку - вона була хорошим фахівцем. У цій ситуації ніхто нікого прикривати НЕ буде. Якщо я зауважу на будь-якому етапі, що хтось когось починає виправдовувати, я особисто викликом до Мелітополя комісію з обласного департаменту охорони здоров'я. Можливо, в Мелітополі буде прецедент, але винні будуть покарані".
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...