Її звели протягом 1747-62 років на Андріївській горі, у верхній точці Андріївського узвозу, котрий з'єднує дві нйдавніші частини Києва: княжу Гору з ремісничим Подолом. Саме тут за переказом святий апостол Андрій Первозваний оголосив про появу величного християнського міста. Недарма Київ здавна прозвали "Єрусалимом землі Руської". Споруда у стилі бароко побудована по кресленням видатного архітектора Франческо Растреллі. За його ж проектом виконаний іконостас з липи, вкритий золотом, передають Патріоти України.
Уся маса церкви тримається на двоповерховому будинку – стилобаті. Його стіни є фундаментом храму та водночас - оглядовим майданчиком Києва. Свою назву Андріївська церква отримала на честь апостола Андрія Первозванного, який передрік її появу на цьому місці.
Андріївська церква пережила нелегкі часи – у ХІХ столітті її ледь не знищили. Російський імператор Олександр ІІ хотів знести церкву, а на її місці побудувати кріпосні споруди. Церква тричі ледь не згоріла – у неї неодноразово влучали блискавки через її висоту.
За радянських часів у церкві був антирелігійний музей. Але в роки Другої світової в Андріївській церкві були поновлені богослужіння.
На сходах Андріївської церкви падав Голохвастов у знаменитому фільмі "За двома зайцями". Біля храму сьогодні стоїть скульптура, присвячена Проні Прокопівні та її горе-нареченому.
За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...