
Новозеландський фотограф Амос Чаппл зробив знімки недобудованої залізниці "Чум - Салехард - Ігарка", над якою працювали в 1947-1953 роках в'язні ГУЛАГу за наказом диктатора Йосипа Сталіна. Про це повідомляє The Daily Mail, передають Патріоти України.
Це один із найтрагічніших проектів сталінської репресивної машини, де померли 300 тисяч осіб, намагаючись працювати в п'ятдесятиградусний мороз. Зазначається, що останки жертв досі поховані в грунті в районі "дороги смерті". Помічники Сталіна знали, що його мрія побудувати залізницю в цьому районі не увінчається успіхом, але ніхто йому не наважився про це сказати.

Будівництво почалося в 1947 році. Над спорудою працювали одночасно до 80 тисяч осіб. Фотограф розповів, що читав "неймовірні" історії про тих, хто вижив у нелюдських умовах. Чаппл не знає назви таборів, від яких посилали ув'язнених, тому що вони були "неназваними".

"Образи Чаппла служать нагадуванням, що лякає, про кошмарне минуле Росії. В одному особливо гострому знімку зображено каркаси з металевими дверима. Чаппл зв'язався з одним із тих, хто вижив, Олександром Сновським, який сказав йому, що саме там голодні ув'язнені отримали всього 200 грамів хліба і чашку води на день", - йдеться в матеріалі.

Залізниця Салехард-Ігарка, яка розташована в північному Сибіру, була дітищем Сталіна. Мета полягала в тому, щоб зв'язати російські арктичні води із західною залізничною мережею і нікелевими рудниками.



Калорії забезпечують організм енергією, але деякі продукти містять їх настільки багато, що навіть невелика порція здатна покрити значну частину добової норми. Експерти нагадують: якщо не контролювати споживання таких продуктів, ризик набору зайвої ваги...
В Україні продовжується воєнний стан, а це означає, що п'ять категорій громадян мають обов'язково пройти ВЛК. Серед таких осіб колишні "обмежено придатні", випускниці медичних ВНЗ і не тільки, передають Патріоти України. На сторінці у Facebook Житомирс...