У Франції археологи виявили римське місто Ucetia, якому 2 тисячі років (фото)

Стародавні будівлі під землею були знайдені в ході будівництва школи в 2016 році.

Мозаїки стародавнього міста. Фото: Science Alert.

У Франції в місті Юзес вчені Національного інституту археологічних досліджень країни виявили сліди 2000-річного римського міста. Першими виявленими артефактами стали мозаїки, які прикрашали підлогу грандіозноъ будівлі римської архітектури, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Вчені відшукали 2000-річний комплекс споруд, серед яких є навіть пекарні. Стіни та підлога цих споруд містять розписи і гравюри, в тому числі дві мозаїки, які майстри виклали на підлозі.

"Ця мозаїка дуже вражає через свій великий розмір, гарний стан і мотиви, які поєднують в собі класичні геометричні форми з зображеннями тварин. Цей вид складної мозаїчної бруківки часто зустрічається в римському світі в 1-м і 2-м століттях нашої ери, але наша мозаїка була створена приблизно за 200 років до цього, так що це дивно", - пояснюють дослідники.

Раніше про це поселення вченим не було відомо майже нічого. Розкопки були розпочаті в жовтні 2016 року, коли в ході будівництва школи були виявлені стародавні будівлі під землею.

"До початку нашої роботи, ми знали, що там було римське місто під назвою Ucetia тільки тому, що його ім'я було згадано на стелі в Німі, поряд з 11 іншими назвами поселень в цьому регіоні", - розповідає Філіп Кейн з французького Національного інституту превентивних археологічних досліджень.

Команда інституту буде продовжувати розкопки протягом 2017 року. Науковий звіт про виявлені артефакти також буде опублікований протягом 2017 року, коли артефакти будуть належним чином проаналізовані і датовані.

Над Києво-Печерською Лаврою помітили нашестя ворон: Цаплієнко поділився моторошним відео

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:28

У Мережі з'явилося відео, на якому зафіксоване незвичне явище у Києві. Сотні ворон "атакують" Києво-Печерську Лавру. Відео у соціальних мережах опублікував журналіст Андрій Цаплієнко, передають Патріоти України. "Нашестя ворон над Печерською Лаврою. Ро...

Стосується усіх: У стінах Києво-Могилянської академії заборонили спілкуватися російською

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:00

У стінах Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською мовою, повідомляють Патріоти України. Як розповів член Наглядової ради "Могилянки" Геннадій Зубко, викладання російською не ведеться у виші вже дуже давно. Наразі заборона стосуєть...