У Франції археологи виявили римське місто Ucetia, якому 2 тисячі років (фото)

Стародавні будівлі під землею були знайдені в ході будівництва школи в 2016 році.

Мозаїки стародавнього міста. Фото: Science Alert.

У Франції в місті Юзес вчені Національного інституту археологічних досліджень країни виявили сліди 2000-річного римського міста. Першими виявленими артефактами стали мозаїки, які прикрашали підлогу грандіозноъ будівлі римської архітектури, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Вчені відшукали 2000-річний комплекс споруд, серед яких є навіть пекарні. Стіни та підлога цих споруд містять розписи і гравюри, в тому числі дві мозаїки, які майстри виклали на підлозі.

"Ця мозаїка дуже вражає через свій великий розмір, гарний стан і мотиви, які поєднують в собі класичні геометричні форми з зображеннями тварин. Цей вид складної мозаїчної бруківки часто зустрічається в римському світі в 1-м і 2-м століттях нашої ери, але наша мозаїка була створена приблизно за 200 років до цього, так що це дивно", - пояснюють дослідники.

Раніше про це поселення вченим не було відомо майже нічого. Розкопки були розпочаті в жовтні 2016 року, коли в ході будівництва школи були виявлені стародавні будівлі під землею.

"До початку нашої роботи, ми знали, що там було римське місто під назвою Ucetia тільки тому, що його ім'я було згадано на стелі в Німі, поряд з 11 іншими назвами поселень в цьому регіоні", - розповідає Філіп Кейн з французького Національного інституту превентивних археологічних досліджень.

Команда інституту буде продовжувати розкопки протягом 2017 року. Науковий звіт про виявлені артефакти також буде опублікований протягом 2017 року, коли артефакти будуть належним чином проаналізовані і датовані.

Розважалися на Алеї Слави загиблим героям: На Одещині порушили справу проти компанії підлітків

вівторок, 26 вересень 2023, 22:54

У селищі Іванівка Одеської області підлітки, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, розважалися на Алеї Слави загиблим героям. Правоохоронці порушили справу, адмінматеріали вже передали до суду. Про це повідомляє Головне управління Національної по...

В Україні планують перевіряти шлюби... на фіктивність

вівторок, 26 вересень 2023, 22:29

В Україні почнуть перевіряти шлюби на предмет фіктивності. Відповідний механізм зараз розробляють у Державній міграційній службі, зазначають Патріоти України. Як пояснила голова ДМСУ Наталія Науменко, це допоможе уникнути схем із набуття іноземцями доз...