У християн Східного обряду розпочався Великий піст: Традиції та обряди Чистого понеділка

Назва «Чистий понеділок» походить від прагнення провести перший день посту в чистоті - як тілесній, так і духовній.

27 лютого - Чистий понеділок. Фото: ЖЖ.

Перший тиждень Великого посту називається Федоровим тижнем, а його понеділок- Чистим. У цей день вже попрощалися з Масницею і починається Великий піст. У перший тиждень він строгий - повністю сухоїдіння протягом семи днів. А в Чистий понеділок - повне утримання від їжі, дозволяється тільки чиста вода, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Що можна і що не можна робити в Чистий понеділок

Для православних Чистий понеділок - "продовження" прощеної неділі, коли треба продовжувати вголос або подумки просити вибачення за свою поведінку і слова.

У цей день має бути повне утримання від прийому їжі, день треба провести у праці, можна зробити прибирання в будинку, але ввечері, бажано, знайти час для відвідування церковної служби (в перший понеділок посту починають читати Біблію і Євангеліє).

Прийнято мити в будинку весь посуд, а також відвідувати баню.

У Чистий понеділок - добре пересаджувати рослини, щоб все росло й розвивалося активно.

Вважалося, що в цей день жінкам не можна ходити в гості. Також не можна їсти їжу, що залишилася після Масниці, краще віддати її птахам і тваринам.

Традиції та обряди

Суть Чистого понеділка криється в досягненні духовної чистоти. Свято починається з недільної вечірньої молитви. Всі віруючі просять один в одного пробачення і зустрічають Великий Піст з чистою совістю - очищеними, простившими і прощеними.

Крім духовної чистоти, слід дотримуватися побутової і тілесної. У цей день прибирають будинок після Масниці: вимивають, вичищають житлові приміщення, посуд, начиння. Для тілесної чистоти прийнято відвідувати баню.

У цей день і в два наступних дотримуються дуже строгого посту. Бажано взагалі утриматися від прийому їжі. Слід молитися особливо ретельно і всіляко боротися з гріховними спокусами. Допускається невелика кількість пісної їжі після заходу.

Резонанс тижня. "Він вижив, знаходячись у літаку": Губернатор Харківщини розповів, як врятувався єдиний курсант із Ан-26

понеділок, 28 вересень 2020, 4:00

Курсант, який вижив під час авіакатастрофи, не вистрибував із літака. Про це повідомив голова Харківської ОДА Олексій Кучер, передають Патріоти України. "Хлопець розповів, як і що відбувалося. Ми його не навантажували питаннями, - зазначив Кучер. – Ска...

Резонанс тижня. Трагедія на Харківщині: У мережі показали відео останніх секунд польоту Ан-26

понеділок, 28 вересень 2020, 1:00

Ці кадри можуть допомогти зрозуміти, що ж трапилося після відмови лівого двигуна Ан-26. Відеокамера, встановлена на одній із висотних будівель у місті Чугуєві, зняла останні секунди польоту Ан-26 Збройних сил України, який трагічно обірвався. Відео опу...