У Криму людей гвалтують битами та змушують співати гімн РФ: Шокуючі дані КримSOS

З початку окупації Криму громадські активісти зафіксували 181 випадок негуманного поводження з жителями анексованого півострову. Про це голова правління громадської організації КримSOS Таміла Ташева заявила на прес-конференції в Києві, повідомляють Патріоти України.

За словами Ташевої, наведені цифри є не остаточними даними, адже у випадках тортур потерпілі частіше за все бояться повідомляти про це.

"З початку анексії Криму Росією до червня 2018 року зафіксовано 181 випадок негуманного поводження з жителями півострова, 55 з яких – тортури, 30 – ненадання медичної допомоги під час тримання під вартою, що часто закінчувалося смертю в`язнів. Крім того, до цього числа входить й побиття силовиками, незаконні поміщення до штрафних ізоляторів, дискримінація за національними ознаками, перешкоджання зв’язку ув’язнених з консульською службою", – сказала Ташева.

Присутній на прес-конференції колишній в’язень Керченської виправної колонії №2 Мурад Алієв, який втік до України з-під домашнього арешту, розповів, що над ув’язненими систематично знущаються співробітники колонії, також їх змушують співати гімн РФ.

"Найстрашніше почалось, коли до колонії приїхало п’ятеро співробітників з Омську. Саме вони зустрічали новоприбулих – били, знущались над ними, роздягали, навіть взяли деяких в’язнів собі на допомогу, які лякали новоприбулих ізолятором, забирали в них речі та забороняли розповідати про те, що відбувається. Деяких засуджених співробітники колонії навіть гвалтували дерев’яними битами", – сказав Алієв, якого було засуджено за сфабрикованою справою.

Як повідомлялося, Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію, в якій заявила про тортури, викрадання і зникнення людей в окупованому Криму.

Один з тюрми, другий з волі: В Україні затримали шахраїв, які викрали майже 2 млн грн "похоронних"

четвер, 25 червень 2026, 16:46

Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...

Нині це може здивувати: Чому в СРСР соромилися джинсів і яскравого одягу

четвер, 25 червень 2026, 16:37

У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...