У Львові помер один із лідерів ОУН

Омелян Коваль був також одним із президентів Європейського конгресу українців.

Омелян Коваль. Фото: Фейсбук.

Сьогодні помер один із лідерів Організації українських націоналістів, в'язень табору Аушвіц Омелян Коваль. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передають Патріоти України.

"Там [у концтаборі] він переміг смерть і, вийшовши на волю, взявся розбудовувати українську громаду в Бельгії. На схилі літ знайшов у собі сили ще раз перейти своє важке життя, відтворивши його в спогадах, які залишив для нащадків. У лютому йому мало виповнитися 99 років. Останні роки жив в Україні, помер у Львові", – пише В'ятрович.

Коваль народився 24 лютого 1920 року в селі Рахиня (нині Долинський район Івано-Франківської області). У 1938 році вступив в ОУН. 1 липня 1941 року брав участь у проголошенні в Долині акту відновлення Української держави. Пізніше його заарештовало гестапо.

Перебував у таборі Монтелюпіх у Кракові, звідти його відправили в концтабір Аушвіц. Після Другої світової війни став активним громадсько-політичним діячем української діаспори в Бельгії. Був членом ради директорів Світового конгресу українців, одним із президентів Європейського конгресу українців. У 2013 році разом із дружиною Іванною повернувся в Україну.

Перетворилась на пропутінську "блогерку": Фейки про удар окупантів по ТРЦ у Кременчуку поширювала місцева наркоторгівка

понеділок, 4 липень 2022, 22:40

Росія залучає наркокур’єрів та наркоманів для інформаційної війни. Однією з таких виявилась кременчужанка, яка поширювала відомості про те, що у зруйнованому ТРЦ "Амстор" нібито зберігалась американська зброя. Про це повідомив міський голова Кременчука...

"Ні огорожі, ні міни, ні поліція не можуть зупинити": На пляжі в Одесі зняли на відео молоду "смертницю"

понеділок, 4 липень 2022, 22:27

В Одесі дівчина пролізла під огорожею на пляжі та пішла купатися в море, не звертаючи уваги на мінну небезпеку. Відео інциденту опубліковано у соцмережах, передають Патріоти України. . Ймовірно, ризикувати життям порушницю змусила “африканська” спека,...