У Львові помер один із лідерів ОУН

Омелян Коваль був також одним із президентів Європейського конгресу українців.

Омелян Коваль. Фото: Фейсбук.

Сьогодні помер один із лідерів Організації українських націоналістів, в'язень табору Аушвіц Омелян Коваль. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передають Патріоти України.

"Там [у концтаборі] він переміг смерть і, вийшовши на волю, взявся розбудовувати українську громаду в Бельгії. На схилі літ знайшов у собі сили ще раз перейти своє важке життя, відтворивши його в спогадах, які залишив для нащадків. У лютому йому мало виповнитися 99 років. Останні роки жив в Україні, помер у Львові", – пише В'ятрович.

Коваль народився 24 лютого 1920 року в селі Рахиня (нині Долинський район Івано-Франківської області). У 1938 році вступив в ОУН. 1 липня 1941 року брав участь у проголошенні в Долині акту відновлення Української держави. Пізніше його заарештовало гестапо.

Перебував у таборі Монтелюпіх у Кракові, звідти його відправили в концтабір Аушвіц. Після Другої світової війни став активним громадсько-політичним діячем української діаспори в Бельгії. Був членом ради директорів Світового конгресу українців, одним із президентів Європейського конгресу українців. У 2013 році разом із дружиною Іванною повернувся в Україну.

В Україні продають фальсифікат масла - у небезпечного продукту є дві ознаки

субота, 4 лютий 2023, 17:26

В Україні виявили фальсифікат масла. Невідомий виробник підробив продукцію фірми "Апрель". У фальсифікату є дві ознаки: замість "Апрель" на упаковці вказано помилкову назву "Фірма Апрель". Крім того, на упаковці - неправильна дата виробництва (31 берез...

РФ почала велику атаку - кинуть 170 тис., Пригожина накрили вогнем ЗСУ, Гіркін збере ПВК

субота, 4 лютий 2023, 17:10

В інтерв'ю Олені Кирик на ютуб-каналі «Сейчас» розповів, із чим пов'язаний конфлікт Пригожина та Гіркіна і чому колишній ФСБшник не поспішає вступати до лав ЧВК Вагнера. Більше того, за інформацією експерта, Стрєлков-Гіркін планує створити свою приватн...