У Литві люди знаходять в поштових скриньках "запрошення переселитися до Росії" (фото)

В паперових брошурах були вказані посилання на інтернет-сайти, контактна інформація російського посольства, і таблиці, в яких – порівняння деяких цін.

Вільнюс. Фото: відкриті джерела

Жителі Вільнюса отримують на свої поштові скриньки листівки із запрошенням переселятися до Росії, де зазначено, що рівень життя в Калінінградській області вище, ніж у Литві. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Delfi.lt.

Минулого тижня вільнюсці були здивовані, знайшовши в поштових скриньках брошури з написом "Росія" і російським прапором. "Найдивніше, що в паперових брошурах були вказані посилання на інтернет-сайти, контактна інформація російського посольства, і таблиці, в яких – порівняння деяких цін", - сказано в повідомленні.

Приміром, кВт/год електроенергії в Литві вартий – 0,12 євро, в Росії – 0,04 євро. Порівнюються і ціни на бензин: В Литві літр коштує близько євро, а в Росії – 0,5 євро. Крім того, зазначено, що в Калінінграді менше доведеться платити за комунальні послуги – 70 євро в самий холодний місяць, а в Литві - 280 євро.

Стверджується також, що ціни на товари першої необхідності в Литві у два рази вище, а при тому, що середня зарплата статистичного жителя Литви вище - близько 500 євро, а в Росії - 430 євро, в Литві купівельна спроможність нижче.На іншій сторінці порівнюються статистичні дані вже не Литви і Калінінградської області, а Литви та Росії, тільки чомусь за різні роки.У економістів такі висновки викликали посмішку. Наприклад, старший економіст Swedbank Неріюс Мачюліс назвав дані вибірковою статистикою, яка до того ж неточна. "Це називається "як брехати за допомогою статистики", порівняння цін вибіркове.

Посольство Росії визнало, що це воно поширює брошури, і це частина державної програми зі сприяння добровільному переселенню до Російської Федерації співвітчизників, які проживають за кордоном, затвердженої президентом РФ Володимиром Путіним у 2006 році. Працівник посольства заявила, що програма успішно здійснюється, однак згідно зі статистикою, в Литві ця програма провалилася.

У Раді кажуть, що коронавірус підхопив ще один "слуга"

четвер, 28 травень 2020, 17:36

Народний депутат від "Слуга народу" Валерій Божик захворів на коронавірусну інфекцію. Про це у четвер повідомив у Telegram нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. "На COVID-19 захворів ще один нардеп - Валерій Божик", - написав він.

У Миколаєві копів звинуватили у звірячому побитті

четвер, 28 травень 2020, 17:26

У Миколаєві трьом поліцейськими і курсанту академії висунули звинувачення в жорстокому побитті чоловіка, нібито причетного до незаконного майнінгу криптовалют. Як повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань, про підозру оголошено начальнику від...