У США мешканка штату Мічиган Гленна Дарем була визнана винною у вбивстві свого чоловіка Мартіна. Родичі покійного впевнені, що папуга жако, який жив у цієї сімейної пари, запам'ятав і повторює останні слова жертви, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За даними слідства, в травні 2015 року 47-річна Гленна випустила в чоловіка п'ять куль, після чого спробувала застрелитися. Журі присяжних визнало її винною в навмисному вбивстві. У серпні вдову чекає вирок. Поранення в голову, нанесене самій собі в фатальний травневий день два роки тому, виявилося безпечним для життя.
Папуга жако на прізвисько Бад, що пізніше дістався попередній дружині покійного Крістіні Келлер, за її розповідями, не раз повторював голосом свого колишнього господаря фразу "Не стріляй!", супроводжувану нецензурною лайкою. На суді птах не був присутній.
Звинувачення спочатку розглядало можливість використання видаваних папугою звуків в якості аргументу звинувачення. Однак в підсумку ця ідея була відхилена, і представник звинувачення заявив, що птицю навряд чи запросять до суду для дачі показань свідків.
Колишня дружина покійного Крістіна Келлер зауважує, що птах багато разів повторював останні слова Мартіна. Батьки Мартіна підтвердили, що жако не упускав випадку відтворити людську мову, не соромлячись при цьому і міцних виразів.
"Думаю, він там був, запам'ятав, що було сказано, і повторює це", - сказав батько убитого.
"Цей птах підхоплює все без розбору і лається, як візник", - підтвердила мати Мартіна Ліліан Дарем.
Видання зазначає, що жако або сірий папуга (лат. Psittacus erithacus) мешкає в Західній Африці і дуже популярний серед любителів папуг, оскільки відрізняється неабиякою здатністю до звуконаслідування. Він може запам'ятати понад півтори тисячі слів.
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...