Унікальний діамант "Рожева зірка" проданий за фантастичну суму (фото)

Діамант "Рожева зірка" (The Pink Star) в 59,6 карата був проданий у вівторок з аукціону Sotheby's в Гонконзі за 533 млн гонконгських доларів (близько $71,2 млн), встановивши новий світовий рекорд ціни для дорогоцінних каменів.

"Рожева зірка". Фото: ВВС.

Рідкісний діамант "Рожева зірка" став найдорожчим дорогоцінним каменем, що коли-небудь був проданий з молотка: камінь вагою в 59,6 карата пішов з аукціона Sotheby's в Гонконзі за 71 млн доларів, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Аукціонний дім повідомив, що покупцем стала гонконгська фірма Chow Tai Fook Jewellery. Торги зайняли всього п'ять хвилин, повідомляють присутні на них люди.

Рекордною стала не тільки сума, виплачена за діамант, а й його розмір. "Рожева зірка" стала найбільшим в історії огранованим рожевим каменем з тих, що коли-небудь йшли з молотка.

Стартова ціна каменю, видобутого на одному з родовищ De Beers в ПАР в 1999 році, становила 56 млн доларів. У необробленому вигляді він важив 132,5 карата.

У 2013 році на аукціоні в Женеві ту ж "Рожеву зірку" мали намір купити за 83 млн доларів, однак потенційний покупець не зміг розплатитися вчасно, і операція була анульована.

"У нього неймовірний колір, та й розмір каменю робить його настільки рідкісним і красивим", - сказав головний оцінювач ювелірної компанії "77 алмазів" Олександр Брекнер.

Поляки почали збирати кошти на зимове спорядження для українських військових

середа, 7 грудень 2022, 8:20

У Польщі у вівторок, 6 грудня, стартувала кампанія зі збирання грошей на закупівлю зимового спорядження для бійців бронетанкової бригади імені Пшецлава Ланцкоронського, що створюється в Україні. Про це повідомило Польське радіо. Голова аукціону zrzutka...

День української хустки: Як правильно носити прадавній жіночий оберіг

середа, 7 грудень 2022, 8:10

Щороку 7 грудня відзначають День української хустки. Здавна на всій території України вона була окрасою, символом та оберегом жіноцтва. . Свято започачкували в державі у 2019 році. Відтоді у соцмережах проводять флешмоб "Одягни українську хустку", щоб...