В окупованому Донецьку розлеїли наліпки на честь українського поета Стуса, замученого за часів СРСР (фото)

Барельєф українському правозахиснику, поету та політв’язню Василю Стусу на корпусі філологічного факультету Донецького національного університету демонтували після окупації міста, але патріоти вирішили нагадати терористам, на чиїй землі вони знаходяться.

У окупованому Донецьку. Фото: Радіо Свобода.

У Донецьку, який окупований російськими військами, з’явилися напілки на честь українського правозахисника, поета та політв’язня Василя Стуса. На наліпках зображений барельєф Василю Стусу, який був розміщений на одному з корпусів Донецького національного університету, однак у 2015 році за часів окупації бойовиками "ДНР" був знищений, передають Патріоти України із посиланням на "Радіо Свобода".

Окрім цього, на наліпках написи про Донбас, які належать Василю Стусу.

Наліпки з'явилися у багатьох місцях. Серед них площа Леніна, пам’ятник Архистратигу Михаїлу, проспект Ілліча, будівля Філологічного факультету ДонНУ, вулиця Артема.

Барельєф українському правозахиснику, поету та політв’язню Василю Стусу на корпусі філологічного факультету Донецького національного університету демонтували після окупації міста підтримуваними Росією бойовиками, у травні 2015 року. Раніше питання про знесення цього барельєфа обговорювалося на так званій сесії «парламенту ДНР», «депутати» хотіли замінити його погруддям розвідника Миколи Кузнєцова.

Український поет і правозахисник Василь Стус (1938-1985 роки) з 1940 року жив у Донецьку. Навчався в педінституті, працював на шахті, вчителем в школі, літредактором місцевої газети. Був засуджений і засланий на Урал, де помер в таборі. У 2016 році Донецький національний університет, переведений на підконтрольну територію, був названий ім'ям дисидента.

Деяким пенсіонерам в Україні платитимуть надбавки: Кого стосується і що потрібно

неділя, 23 лютий 2025, 12:28

Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...