З 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів тільки після підписання меморандуму. Для цих цілей створили спеціальну організацію - Національну службу здоров'я з бюджетом у 8,2 млрд грн, повідомляють Патріоти України з посиланням на Realist.
Відзначається, що кожен лікар зможе підписати меморандуми з 2 тис. пацієнтами. Для педіатрів це - 120 тис. грн/міс. Гроші дістаються лікарні, а не лікареві. Але від кількості пацієнтів залежить і розмір зарплати.
"Якщо раніше існувала можливість відразу безоплатно записатися до вузькопрофільних спеціалістів, тепер отримати цю послугу безкоштовно можна буде тільки після консультації у сімейного лікаря", - пояснюють експерти реанімаційне пакету реформ.
Як це буде діяти
У поліклініці, яку ви відвідуєте вам запропонують меморандум - контракт з сімейним лікарем або педіатром. "Якщо раніше кожен українець був "прикріплений" до дільничного лікаря, зараз укладати договір можна з тим лікарем, якого вам порекомендували або який вам сподобався. Якщо ж з яких-небудь причин робота терапевта чи педіатра не влаштовує, у будь-який момент можна укласти меморандум з іншим медиком", - йдеться в публікації.
Також зазначено, що на одного пацієнта буде виділено 370 грн на рік - виключно на роботу лікаря. За додаткові аналізи або спеціалізовану допомогу вже з 2020 року доведеться платити окремо і за затвердженими тарифами.
"Лікар первинної медичної допомоги - це фахівець, який має всю інформацію про ваше здоров'я. Завдяки цьому він бачить взаємозв'язок і може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного фахівця. Інформація про стан здоров'я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров'я. Навіть коли пацієнт перейде до іншого лікаря, вся інформація буде доступна. Головний обов'язок лікаря первинної медичної допомоги - вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії ", - пояснюють у МОЗ.
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...