Петрологи з техаського Університету Райса провели низку експериментів з геохімічними реакціями, коли хотіли зрозуміти, як Земля отримала ключові хімічні елементи, повідомляють Патріоти України. Космічне зіткнення, після якого Місяць відколовся від Землі, залишило на нашій планеті хімічні елементи, важливі для виникнення життя. Такого висновку дійшли американські вчені.
Удар стався близько 4,4 мільярдів років тому. Мандрівна планета розміром з Марс зіштовхнулася з Землею, викидаючи в космічний простір уламки порід. З цих уламків пізніше сформувався її природний супутник Місяць, повідомляє The Guardian.
Крім сформованого небесного тіла, в результаті зіткнення на земну поверхню потрапила більша частина вуглецю і азоту, що складають наші тіла, вважають дослідники.
Петрологи з техаського Університету Райса дійшли такого висновку після низки експериментів з геохімічними реакціями, коли хотіли зрозуміти, як Земля отримала ключові хімічні елементи: від метеоритів чи можливо з якихось інших стародавніх джерел.
Керівник групи дослідників Демманвір Гревал виявив, що планета з багатим на сірку ядром повинна була б мати великі запаси вуглецю і азоту на поверхні. Земне ядро, найімовірніше, складається із заліза і нікелю. Тож стороння планета з сірчаним ядром могла б передати ці летючі елементи Землі у потрібній пропорції, коли вона зіштовхнулася з нею. Таких висновків дослідники дійшли завдяки комп'ютерному моделюванню численних сценаріїв розвитку Сонячної системи, порівнюючи результати з тим, який вигляд вона має насправді.
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...
У суботу, 22 лютого 2025 року, озброєний ножем 37-річний чоловік влаштував теракт в місті Мюлуз, що на північному сході Франції, і фактично поруч з кордоном Німеччини та Швейцарії, зазначають Патріоти України. Як наслідок, одна людина загинула, а інша ...