Вчені визначили найхолодніше місце у Всесвіті

Температури в туманності Бумерангу досягають позначки 272 градуса Цельсія нижче нуля.

Туманність Бумеранг. Фото: Hi-News.ru.

Вчені з Лабораторії реактивного руху (США), Технічного університету Чалмерса (Швеція) і обсерваторії ALMA (Atacama Large Millimeter Array, Чилі) представили нові подробиці про протопланетну туманність Бумеранг, яка вважається найхолоднішим місцем у Всесвіті, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Туманність сформована вмираючим червоним гігантом, який інтенсивно залишає матерія. Згідно з отриманими вченими оцінками, спочатку світило було приблизно в чотири рази важче за Сонце, матерія від нього поширилася на відстань близько 120 тисяч астрономічних одиниць.

Центр туманності, як відзначають автори, сформований областю 1740 на 275 астрономічних одиниць, в якому передбачається існування великих частинок міліметрового розміру з температурою 20-30 кельвінів.

Робота вчених підтверджує, що туманність Бумерангу є найхолоднішим місцем у Всесвіті. До своїх висновків астрономи прийшли, проаналізувавши дані ALMA.

Туманність Бумерангу розташована на відстані п'яти тисяч світлових років від Землі в сузір'ї Центавра. Температури в туманності досягають одного кельвіна (приблизно мінус 272 градуса Цельсія).

"Вы фашисты!": Пропагандист Путіна влаштував істерику на росТБ (відео)

п’ятниця, 23 серпень 2019, 17:15

Російський пропагандист, політолог Олексій Мартинов влаштував істерику на російському пропагандистському телебаченні через українські історичні постаті. Обговорюючи новий проект Українського інституту національної пам'яті "Фактор свободи", в якому змод...

Хіти тижня. Карма? - Пожежі у РФ нагадують мапу анексованого Криму

п’ятниця, 23 серпень 2019, 17:00

Цікавий факт помітили користувачі Фейсбуку... До того ж, вони майже зрівнялись з площею вкраденого росіянами Криму (2,7 млн гектарів). Усього, за даними Greenpeace в 2019 у РФ згоріло понад 13 млн. гектарів лісу. Це величезна катастрофа планетарного ма...