Вчені з Лабораторії реактивного руху (США), Технічного університету Чалмерса (Швеція) і обсерваторії ALMA (Atacama Large Millimeter Array, Чилі) представили нові подробиці про протопланетну туманність Бумеранг, яка вважається найхолоднішим місцем у Всесвіті, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Туманність сформована вмираючим червоним гігантом, який інтенсивно залишає матерія. Згідно з отриманими вченими оцінками, спочатку світило було приблизно в чотири рази важче за Сонце, матерія від нього поширилася на відстань близько 120 тисяч астрономічних одиниць.
Центр туманності, як відзначають автори, сформований областю 1740 на 275 астрономічних одиниць, в якому передбачається існування великих частинок міліметрового розміру з температурою 20-30 кельвінів.
Робота вчених підтверджує, що туманність Бумерангу є найхолоднішим місцем у Всесвіті. До своїх висновків астрономи прийшли, проаналізувавши дані ALMA.
Туманність Бумерангу розташована на відстані п'яти тисяч світлових років від Землі в сузір'ї Центавра. Температури в туманності досягають одного кельвіна (приблизно мінус 272 градуса Цельсія).
Пенелопа Відал-Уолш, десятирічна школярка, зіткнулася з жахливими наслідками бактеріального менінгіту. Спочатку у дитини не було помітних ознак серйозної хвороби лише невелика фіолетова пляма на шиї, яку спочатку сприймали як звичайний синяк. Однак че...
У липні 2025 року в Україні почали діяти оновлені правила розрахунку середньої зарплати для нарахування лікарняних і декретних виплат. Річ у тім, що уряд змінив сам механізм визначення середньоденного доходу, передають Патріоти України. Нововведення пе...