Вчені пояснили зникнення "британської Атлантиди"

На думку фахівців, сушу затопило в результаті поступового підвищення рівня моря.

Вчені пояснили зникнення «британської Атлантиди». Фото: Кореспондент.

Вчені з Йоркського університету і Імперського коледжу Лондона (Велика Британія) назвали причину зникнення «британської Атлантиди» (Доггерланду) - ділянки суші, яка в епоху мезоліту розташовувався в південній частині Північного моря і з'єднувала Британські острови з Євразією, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Фахівці змоделювали вплив зсувів Стурегга на формування цунамі в Північному морі, яке могло б привести до затоплення Доггерланду. Розрахунки показали, що висота утворених хвиль склала дев'ять метрів, цунамі могло затопити не більше 35 відсотків суші (дві тисячі квадратних кілометрів).

Експерти вважають, що дані характеристики відповідають великому шторму, тому одного цунамі недостатньо для повного знищення Доггерланду. Найбільш імовірною його причиною автори вважають не катастрофічну подію, а поступове підвищення рівня моря.

На території Доггерланду близько 8150 років тому жили люди, суша відрізнялася багатою флорою і фауною. В даний час на його місці в Північному морі розташовується піщана мілина, відома як Доггер-банка, глибина моря в цьому регіоні становить близько 20-30 метрів.

Вбивство в барі Затоки: Підозрюваний заявив, що "просто перевіряв рушницю"

понеділок, 20 вересень 2021, 0:32

Під час стрілянини у Затоці Одеської області загинув громадянин Киргизстану, який працював охоронцем бару. Стріляв власник сусіднього пансіонату "Казка", повідомляють Патріоти України. Вбивство сталося в барі на вул. Золотий берег. 35-річний охоронець ...

Хіти тижня. "Убий мене, мамо! Я не можу більше терпіти": Відомий сценарист заразився невідомою хворобою в Африці і ​13 років відчайдушно боровся за життя (фото)

понеділок, 20 вересень 2021, 0:10

"Серпень 2002 року. З літака, що прибув до Києва з Африки, ледь тримаючись на ногах, зійшли шість зарослих, обгорілих на сонці чоловіків. Це були учасники української кіноекспедиції, які підкорювали дику природу Танзанії. Подорож довелося перервати - т...