Великий церковний вихід з-під Москви: Експерт розповів про настрої всередині УПЦ в очікуванні автокефалії з Константинополя

Зараз ми повертаємо ситуацію до канонічної нормі, відповідно до норм світового православ'я.

Олександр Палій. Фото: Радіо Свобода.

Свого часу відторгнення УПЦ від Константинопольського Патріархату відбулося неканонічним чином. Тому зараз ми намагаємося виправити ситуацію і привести її у відповідність з нормами світового православ'я. Так прокоментував Радіо Свобода історик і політичний експерт Олександр Палій звернення Порошенка і ієрархів УПЦ КП та УПАЦ до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням прийняти рішення про автокефалію Православної Церкви в Україні. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.

«У нас зараз є історичний шанс. І рішення може бути колосальної історичної ваги! Нагадаю, Київська митрополія утворена в 988 році, а Московська митрополія - у 1448-му. 460 років - різниця», - заявив він.
Історик нагадав, що практично кожен візит президента в Стамбул супроводжувався переговорами з Константинопольською Патріархією. «Будь-який рух політиків апріорі пов'язаний з піаром і з якимось себе-позиціонуванням. Однак зараз мова йде про більш фундаментальну подію, яка може впливати на наступні покоління, а не на вибори.
Порошенко - досить компетентна людина, щоб розуміти, якого колосального значення це рішення може набути в разі його реалізації. Ми дуже серйозно зміцнимо національну єдність. Думаю, велике число єпархій Московського Патріархату відколеться відразу від нього і перейде до канонічної Української Православної Церкви», - зазначив експерт.

«Є канони церковні, розроблені протягом IV століття і пізніше, згідно з якими відторгнення УПЦ від Константинопольського Патріархату за хабар - 120 соболів та 200 червонців - насправді було неканонічним. Зараз ми, навпаки, повертаємо ситуацію до канонічної нормі, відповідно до норм світового православ'я», - зазначив Олександр Палій.

В Україні можливий спалах холери: Кузін розповів, де найбільша небезпека

неділя, 29 травень 2022, 12:30

У Міністерстві охорони здоров'я запевнили, що Україна готова до можливого спалаху холери. Водночас у відомстві вважають, що захворювання, ймовірно, поширюватиметься лише на територіях, де відбуваються бойові дії та існують проблеми з водою. Про це сказ...

Вона сказала "так": Український військовий освідчився своїй дівчині на блокпосту (фото)

неділя, 29 травень 2022, 12:22

Воїн Збройних сил України Богдан, який служив в армії з 2013 року, торік вирішив подумати про родину і зробив паузу у військовій кар’єрі. Проте повномасштабне вторгнення РФ внесло корективи у його плани, тож військовий освідчився своїй дівчині Катерині...