Грузини, у яких вже запрацював безвіз, здивовані легкістю поїздок до Європи. Грузин Віталій Сафаров поділився подробицями поїздки з Тбілісі до Праги, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Радіо Свобода".
Як розповів він, на кордоні з Чехією навіть не запитали: "Куди ви їдете, навіщо?". Штамп поставили за 2-3 хвилини. Питали лише страховку – вона обов'язкова. При цьому, при вильоті з Грузії, мандрівникам сказали, що обов'язкова ще й виписка з банку.
"Як я знав, мінімально у нас має бути 50 євро на людину на день. Але у нас нічого не запитали. Постаивили штамп і впустили, хоча ми чекали на запитання", – зазначив Сафаров.
Після Чехії він поїхав у Київ, і тут його паспорт перевірили по сторінках. Каже, що українська митниця забрала набагато більше часу за Шенгенську.
За словами Сафарова, в Грузії побоювалися, що люди масово почнуть виїжджати на заробітки (нелегально) в країни ЄС. Проте тепер все ускладнилося. Безвіз не передбачає роботу або навчання за кордоном. Через 90 днів після того, як людина перетнула кордон, її почне розшукувати власна країна, щоб повернути назад. Крім того, за півроку в країнах ЄС можна перебувати не більше трьох місяців.
Тим же, хто хоче працювати, навчатися або перебувати в країні ЄС більше 90 днів, потрібно отримати візу в посольстві цієї країни.
Для того, щоб перетинати кордони 30 європейський країн без віз необхідно мати біометричний паспорт. При цьому більше ніяких додаткових документів, крім тих, що прикордонник зазвичай запитували і при візовому режимі, ніхто питати не буде.
Ті, у кого зараз є діюча Шенгенська віза, можуть нею користуватися до кінця терміну. Старі закордонні паспорти також діють протягом строку, на який видані, та не підлягають обов'язковій заміні.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...