Щонайменше 34 людей убито і понад 200 поранено в результаті двох вибухів, здійснених у вівторок вранці двома терористами-смертниками в брюссельському аеропорту "Завентем" і на станції метро Мальбек в Брюсселі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Двоє терористів привели в дію вибухові пристрої в брюссельському аеропорту "Завентем" у вівторок близько 8 ранку за місцевим часом. Загинуло щонайменше 14 осіб, десятки були поранені.
Буквально через годину на станції брюссельського метро Мальбек сталася третя атака терориста-смертника, достовірно відомо, що загинуло 20 осіб.
Владою встановлені особи двох нападників - це брати Ібрагім і Халід ель-Бакрауі. Поліція повідомляє про існування ще одного, третього підозрюваного. Він зник з аеропорту, залишивши там сумку з бомбою.
Подробиці події: Точне місце нападів. Перші два вибухи сталися майже одномоментно в залі вильоту брюссельського аеропорту близько 8 ранку за місцевим часом.
Один смертник здійснив вибух біля стійки реєстрації, другий - за межами залу, в кав'ярні «Старбакс». Свідки кажуть, що перед тим, як гримнули вибухи, вони чули вигуки на арабській мові. Травми потерпілих свідчать про те, що бомби, які розірвалися в аеропорту, були начинені цвяхами.
Пізніше поруч з тілами ймовірних учасників нападу були виявлені автомат Калашникова і пояс смертника, що розірвався.
В 9.11 ранку за місцевим часом на станції метро Маальбек стався третій за рахунком вибух.
Поїзд метро, що складався з трьох вагонів, почав рух в напрямку станції Артс-Лоі, коли в середньому вагоні спрацювала бомба. Ця станція знаходиться недалеко від місця, де знаходяться європейські інститути.
Кількість жертв. Представники бельгійської влади підтвердили інформацію про те, що 20 людей загинули на станції метро Мальбек, і ще 14 в аеропорту "Завентем".
За приблизною інформації понад 200 осіб в результаті нападів були поранені. Серед них четверо британців. Один британець вважається безвісти зниклим. Це Девід Діксон, колишній співробітник британських авіаліній, який імовірно в момент вибуху знаходився в метро.
Він родом з портового міста на північному сході Англії Хартлпулі, але проживає в Бельгії на постійній основі. З моменту нападу від нього не надходили повідомлення ні членам сім'ї, ні співробітникам по роботі.
Першою офіційно встановленою жертвою теракту стала 37-річна Адельма Тапіа Руїз, громадянка Перу, мати двох дітей. Про це повідомила представниця міністерства закордонних справ Перу. Відомо, що дітей Адельми, які також перебували в аеропорту - чотирирічних дівчаток-близнят на ім'я Морін і Алондра, врятувало те, що вони втекли від стійки реєстрації, щоб погратися.
Чоловік Адельма Крістоф відійшов від стійки разом з дітьми і залишився живим. Брат і сестра з Нью-Йорка, Саша і Олександр Пінчовскі, за наявною інформацією, розмовляли з родичами по телефону, повідомляючи, що благополучно пройшли реєстрацію в аеропорту "Завентем", коли пролунав вибух і зв'язок обірвався.
Їхні родичі розповідають, що чули звук вибуху і дзвін скла перед тим, як зв'язок обірвався, повідомляє голландська газета Algemeen Dagblad. З тих пір повідомлень від них немає. Сім'я досі не може дізнатися, що з ними сталося. У вівторок вранці Саша і Олександр повинні були вилетіти назад додому в Нью-Йорк.
Хто відповідальний? За наявною інформацією через вісім годин після вибухів відповідальність за теракти взяла на себе Ісламська Держава.
У заяві, поширеній через один з пропагандистських каналів Ісламської держави, терористичне угруповання оголосило, що під час нападу були використані «пояси шахідів і вибухові пристрої».
«Бойовики ісламської держави відкрили вогонь в будівлі брюссельського аеропорту, потім кілька з них підірвали свої пояси з вибухівкою. Ще один смертник-мученик підірвав на собі пояс шахіда на станції метро Мальбек", - йдеться в зверненні. «В результаті вбито і поранено понад 230 осіб».
Терористи заявили, що вибрали Бельгію метою атаки за те, що країна бере участь в «міжнародній коаліції проти Ісламської держави».
Хто були нападники?
Поліція розповсюдила кадри відеоспостереження, зроблені незадовго до події, на яких зображені троє темноволосих чоловіків, які штовхають перед собою навантажені візки для багажу. В їх валізах знаходилося 15 кг вибухівки. Двоє чоловіків зліва на фото, імовірно, тримають ліву руку в кишені на кнопці детонатора бомб, які знаходяться в їх сумках.
У поліцію звернувся водій таксі, який сказав, що перевозив «трьох чоловіків, у яких були великі сумки».
У вівторок увечері, після терористичної атаки, по всьому місту були проведені поліцейські рейди. Були виявлені бомби, начинені цвяхами, хімічні складові вибухівки та прапор ІГ. Представники поліції встановили за відбитками пальців, що одним із нападників був Ібрагім ель-Бакрауі. Його брат Халід був ідентифікований як терорист-смертник, який підірвав себе на станції метро.
Обидва терористи - смертники були відомими злочинцями, обидва відбували термін у в'язниці, але злочинів, пов'язаних з тероризмом не скоювали. За версією поліції, їм вдалося уникнути затримання під час рейду на терористичну базу, організовану в лісопарковій зоні Брюсселя 15 березня. З тих пір вони ховалися, зброю і бомби зберігали на новій квартирі.
Ібрагім ель Бурауі залишив заповіт на комп'ютері. Це повідомлення представники поліції виявили на ноутбуці, який знайшли в помийному відрі під час обшуку в квартирі в Схарбек. Терорист писав: «Я не знаю, що робити. Мене загнали. Я в бігах, мене всюди шукають. Якщо я здамся, то опинюся за гратами».
Особа ще одного терориста (на кадрах відеоспостереження зліва) залишається невідомою. Чоловік праворуч на кадрах відеоспостереження аеропорту, одягнений в білу куртку і капелюх, залишив сумку з бомбою на підлозі аеропорту і зник з місця події до вибуху.
Поліції не вдається його знайти, але бельгійські газети повідомляють, що це може бути Наджим Лаашрауі, якого розшукує бельгійська влада з минулого тижня у зв'язку з підозрами в участі організації терактів в Парижі.
Бельгійська поліція минулого тижня оголосила його в розшук як одного з організаторів терактів в Парижі.
Під час обшуку в квартирі в Схарбек були виявлені відбитки пальців 24-річного Салаха Абдеслама - активно розшукуваного організатора паризьких нападів, який був заарештований напередодні в п'ятницю.
Як відреагувала Бельгія. У соціальних мережах швидко розійшлися фотографії несамовитих сцен, в яких сотні пасажирів і службовців аеропорту в паніці розбігаються, а з вікон валить дим.
Влада негайно зупинила весь громадський транспорт в місті. Аналітики почали спекуляції на тему, чи можуть ці напади бути пов'язані з арештом в п'ятницю головного підозрюваного в організації паризьких терактів Салах Абдеслама.
Влада попередила жителів Брюсселя про небезпеку і закликала залишатися вдома і по можливості не дзвонити по стільникових телефонах, оскільки мережа перевантажена.
Всі станції метро в бельгійській столиці були відкриті у вівторок, аеропорт був закритий і в середу.
Прес-секретар уряду Великобританії офіційно заявила, що за розпорядженням Девіда Кемерона в Брюссель відправлена команда фахівців - поліцейських для допомоги в розслідуванні.
Вона сказала: "Експерти зберуть так багато матеріалу для розслідування, як тільки можна. Слідство триває, намагаючись з'ясувати достовірно, що сталося і хто несе відповідальність".
"Там всюди була кров". Зак Моузоун, який прибув в брюссельський аеропорт рейсом з Женеви, поділився враженнями після терактів. Він сказав: «Це було по-звірячому жорстоко. Стеля впала. Всюди була кров, поранені люди, розкидані сумки і валізи. Нам довелося йти через зруйновану будівлю. Це були сцени справжньої війни".
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...
Анджеліна Торрес Вальбона, якій 111 років, живе в Іспанії. Вона каже, що в її довгому житті немає секрету, але вона п’є напій із трьох інгредієнтів на сніданок, передають Патріоти України. Що їсть на сніданок довгожителька? . Мешкаючи в квартирі в Еша...