"Виплат на дітей ніхто не отримує": Українка розповіла, як це - жити в Йорданії (фото)

В Йорданії виплат на дитину ніхто не отримує. Вагітні жінки працюють до пологів. Після народження немовляти мають три місяці декрету. Про це розповіла Катерина Колесникова із Запоріжжя, яка 10 років мешкає у йорданській столиці Аммані, повідомляють Патріоти України.

За її словами, далі потрібно звільнятися, або виходити на роботу. У такому випадку матері віддають дітей у приватні садочки або залишають на доморобітниць. Вони зазвичай приїжджають з Філіппін, Уганди, Шрі-Ланки. При необхідності, крім своїх прямих обов'язків - прибирання, прасування, приготування їжі, доглядають за дітьми.

"Мій чоловік родом із Йорданії. Навчався у медичному університеті в Запоріжжі. Познайомилися через спільних друзів. Почали зустрічатися і з часом вирішили одружитися. Щоб дотриматися українських законів та мусульманських звичаїв, розписалися у РАЦСі, а потім і в мечеті, - розповідає Катерина Колесникова, - Коли чоловік закінчив навчання, вирішили, що будемо жити в Йорданії. Адже на батьківщині у нього більше професійних перспектив".

У Йорданії подружжю видали місцеве свідоцтво про одруження. На його основі Катерина Колесникова отримала посвідку на проживання. "Посвідка давалася на рік, тож щоразу її потрібно було продовжувати. Вже через 5 років отримала йорданське громадянство. Але для мене це більше необхідна формальність, бо в душі завжди залишатимуся українкою. Тому від нашого громадянства не відмовлялася. Більше того, на основі йорданських свідоцтв про народження зробила українські закордонні паспорти дітям. Вони теж є громадянами обох країн".

Обох дітей українка народжувала у приватній клініці в Йорданії. До державних лікарень у країні звертаються лише найбідніший прошарок населення. Інші користуються страховими полюсами.

"Коли була вагітною першою дитиною поїхала до батьків. Пішла в українську лікарню з легкими болями. За три місяці виписали велику кількість ліків, кілька разів клали у лікарню. Коли про це дізналася лікарка з Йорданії, була в шоці. Бо я виявилася здоровою. Там щомісяця ходять до лікаря на узі, здають загальний аналіз. Якщо все добре, нікуди більше не направляють", - каже українка.

"Під час пологів роблять спинну анастезію. Перший раз я від неї відмовилася, бо в Україні лякають, що це зашкодить дитині. Другий раз зважилася і все пройшло набагато легше. Додому відпускають уже ввечері, або наступного ранку. Довше нікого не тримають. Досить часто місцеві жінки роблять кесаревий розтин. В Йорданії це за бажанням. Також після вагітності тут популярні пластичні операції — відрізають зайву шкіру на животі".

Джерело: Gazeta.ua

Легендарний тренер назвав найкращого футболіста України

четвер, 25 квітень 2024, 23:55

Колишній тренер збірної України та Динамо Йожеф Сабо оцінив якість гравців національного чемпіонату, передають Патріоти України. За словами іменитого фахівця, найкращим гравцем є Володимир Бражко. «Немає в нас класних футболістів. Для мене № 1 — це Бра...

"Який із баби воїн!?": Олена Білозерська розповіла, як взяла зброю до рук

четвер, 25 квітень 2024, 23:41

Олена Білозерська – військова, яку час від часу "ховає" російська пропаганда. Вона вже не один рік захищає нашу державу на передовій, хоча раніше оточуючі ставилися до її бажання скептично воювати. В інтервʼю "Українській правді" вона розповіла, що час...