"З мракобіссям ворога треба мати якомога менше спільного": Бійці АТО про те, коли та як відзначати День перемоги

Справжніх ветеранів не так багато вже залишилось, тому адресна допомога їм потрібніша, ніж показові урочистості.

Українські ветерани Другої світової війни. Фото: РБК.

Суперечки про те, коли святкувати, як святкувати та як називати день капітуляції гітлерівської Німеччини, тривають вже давно, і кому казати останнє слово в цьому питанні як не бійцям АТО, котрі захищають Україну від нового агресора. Більшість бійців, опитаних depo.ua вважають, що святкувати 9 травня День захисника Вітчизни недоречно, та й взагалі святкувати за великим рахунком нема чого, передають Патріоти України.

Наприклад нещодавно демобілізований боєць ЗСУ четвертої хвилі Максим Колесников перехід на 8 травня повністю схвалює. "Так святкує вся Європа. Другу світову війну знаю, "Велику Вітчизняну" не знаю - це чисто радянська вигадка, а я ж не живу в Радянському Союзі, - пояснює він і додає своє ставлення до урочистостей на цей день. - У Другій Світовій загинули десятки мільйонів людей. При тому, що був знищений німецький нацизм, величезний шматок Європи залишився окупований Сталіним. Не те щоб це була така радісна дата. Мітинги, походи, покладання квітів - розумію і поділяю, концерти-свята - не розумію, не схвалюю".

Нещодавно демобілізований командир відділення у складі гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону 24 Залізної ОМБр Роман Трухін також не розуміє і не схвалює пишних урочистостей у цей день. "По-перше, святкувати через майже 100 років перемогу над кимось - це вивищуватися здобутками своїх предків, а не своїми. По-друге, для українців - це ні разу не перемога, для нас це постійні втрати з трьох боків: радянська армія, армія УПА, партизани. По-третє, жодна країна Європи не святкує події пов'язані з Другою Світовою - це для них трагічні події і я хочу, щоб Україна була солідарна з європейцями. І по-четверте, найголовніше, - нема ніякої "вітчизняної війни", бо радянські люди не єдині, хто там воював. Це безперечно і тільки - Друга Світова війна, в якій українці боролись в тому числі як окремий народ, а не як радянські люди", - каже він.

Роман також вважає, що 8 травня українцям треба святкувати День Пам'яті. "Варто пам'ятати, 8 травня закінчилась одна з найстрашніших воєн в історіі людства! Так Друга Світова, і не варто пафосних совкових заходів. Справжніх ветеранів не так багато вже залишилось, тож я вважаю, що адресна допомога ім потрібніша, ніж вся показуха", - ділиться своїми міркуваннями зенітник Євген Бобров

Парамедик Олександр Моїсеєнко вважає, що "кожна нова війна робить неактуальними святкування з приводу попередньої". "У нас зараз нові "майбутні діди" віддають свої життя, здійснюючи нові подвиги і наповнюючи новим змістом календарні дати. А що до святкувань у травні - з мракобіссям ворога треба мати якомога менше загального, в святах тим більше. Ми - Європа. Нам для цього нікуди йти не треба ми і так вона - були є і будемо. Тому Ніколи знову - це 2 вересня. Бо в тому "Ніколи" ще й Хіросіма з Нагасакі", - пояснює він.

Проте деякі бійці вважають, що треба залишити це свято таким як є поки живі ветерани Великої Вітчизняної – з поваги до них. "9 травня треба влаштовувати народне свято разом з тими ветеранами, які залишилися і надавати їм допомогу. Це має бути не парад, не салюти, а віддання шани ветеранам і нагадування про їхні жертви. Треба поставитися з увагою до старих, вони ж звикли святкувати 9-го", - розповідає парамедик Євген Попов.

Макс Колесніков навпаки вважає, що годі вже озиратися на те, що ветерани через відміну формулювання "Велика Вітчизняна" образяться. "Упевнений, що ветеранам образливіше жити на копійки, ніж перенесення свята. І пора думати про майбутнє. Майбутнє у нас не радянське. Молодь, дітей треба вчити історії, а не радянським міфам. Леніна ж прибираємо незважаючи на опір старих, - каже він. - І з масовими роздачами (допомоги на 9 травня) пора закінчувати, це абсурд. Після війни пройшло 70 років. Ветеранів ОДИНИЦІ. І це нормально. Якщо комусь із них потрібна допомога - то звичайно вона повинна бути в кінці кінців надана", - вважає він.

Замислюються бійці АТО і про те, яким буде їхній День перемоги. "8 травня - це день перемоги і шанування загиблих. З давен наш народ любить святкувати на похоронах. Я не згодний. Я проти парадів, салютів у ці дні, але тут треба питати тих ветеранів тієї війни. Я тепер теж, виходить, ветеран і я б хотів в цей наш майбутній день якоїсь уваги. Але вважаю не доцільним салюти - для мене це марнотрацтво. Щодо парадів і мітингів - можна провести аналогію з маршами полку Азов. Якщо я проти помпезності для воїнів Другої світової, то аналогічно має бути і для нас", - каже демобілізований боєць ЗСУ Сергій Вікарчук.

Отримував гроші від росіян: У Британії 22-річний хлопець зізнався, що підпалював пов’язаний з Україною бізнес

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:15

У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...

"Сніг, мокрий сніг, дощ": Синоптикиня дала прогноз на вихідні в Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:30

У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...