Заборонили відвідування Шенгенської зони: Українку вислали з ЄС через чоловіка-поляка

Українка провела ніч в аеропорту, в кімнаті для затриманих, а наступного дня її депортували до Києва першим рейсом.

Людмила Козловська і Бартош Крамек. Фото: соцмережі.

Президент фонду "Відкритий діалог" українка Людмила Козловська була вислана з Євросоюзу, після того як польська влада внесла її до Шенгенської інформаційної системи (SIS), передають Патріоти України.

Як пише Onet, її чоловік, відомий польський громадський діяч Бартощ Крамек, вважає, що польський уряд таким чином помстився йому за критику на його адресу. Козловська прилетіла до Брюсселя 12 серпня, де в аеропорту їй повідомили, що польське МВС внесло її до SIS із "найвищим" попередженням. Тепер вона не зможе потрапити на територію Європейського Союзу та інших держав Шенгенської зони.

"Я вийшла з літака однією з перших людей. Я дала паспорт поліцейському, а він, коли перевірив його в системі, запитав, який я вчинила злочин. Я сказала, що ніякого, а він: "Чому Польща вас розшукує?". Я зрозуміла, про що мова. Сказала, що я дружина громадського активіста, і чекала, що врешті-решт мене депортують за його діяльність", - розповіла вона.

Українка провела ніч в аеропорту, в кімнаті для затриманих, а наступного дня її депортували до Києва першим рейсом. Бартош Крамек, голова ради фонду "Відкритого діалогу", активіст, що бореться за громадянські права. Він відомий своїми акціями протесту і критикою чинної польської влади.

Зокрема у липні 2017 року він опублікував на своїй сторінці у Facebook маніфест "Ми зможемо: скинемо уряд!", закликавши до громадянської непокори уряду партії влади "Право і справедливість". Відтоді фонд перебуває у стані конфлікту з урядом.

Більше не "виконувач обов'язків": Шовковський став повноцінним головним тренером "Динамо"

понеділок, 11 грудень 2023, 17:30

Київське "Динамо" призначило Олександра Шовковського повноцінним головним тренером команди. Про це повідомляється на офіційному сайті столичного клубу. Деталі контракту СаШо з "біло-синіми" поки не оголосили, передають Патріоти України. До цього Шовко...

Де живуть найщасливіші люди в Європі: Свіжий рейтинг показав дуже несподівані результати

понеділок, 11 грудень 2023, 16:58

Австрія, Польща та Румунія цього року були визнані найщасливішими країнами Європейського Союзу, передають Патріоти України. Натомість, згідно з новими даними ЄС, найменш щасливі люди живуть в Болгарії, за ними слідують німці, де за рік рівень щастя вп...