Закарпаття отримає нову-стару атракцію: Москаль анонсував відновлення унікальної ретро-залізниці 1908 року (відео)

На Закарпатті планують відновити Боржавську вузькоколійку – одну з кількох діючих вузькоколійних залізниць в Україні.

Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, передають Патріоти України.

Загальна довжина Боржавської залізниці – 123 км, а ширина колії – 750 мм. ЇЇ перша черга (яку в народі називають "Анця Кушницька") здана в експлуатацію ще в 1908 році при Австро-Угорщині для перевезення деревини з гірських масивів Закарпаття вздовж р. Боржава.

"Боржавська вузькоколійка вважається одним із символів Закарпаття, тому її відновлення є стратегічно важливим для розвитку туристичного потенціалу. Влітку 2017 року для популяризації вузькоколійки обласна державна адміністрація спільно з Мінінфраструктури реалізували проект "Історичний потяг на Боржавській вузькоколійці" з використанням ретро-паровоза ГР-280. Проект викликав дуже схвальні відгуки як серед мешканців краю, так і серед численних туристів", – заявляє Москаль.

Влітку 2018 року голова облдержадміністрації домовився про купівлю паровоза й кількох пасажирських вагонів для Боржавської вузькоколійки у румунському містечку Брад. Там є приватне залізничне депо, що займається реставрацією вузькоколійних ретро-паровозів та вагонів до них. З цією метою відкрито благодійний фонд.

Також розроблено проектно-кошторисну документацію для реставрації історичної будівлі залізничної станції в с. Приборжавське (Іршавський район).

"Однак повністю реалізувати проект можливо тільки за підтримки центральних органів влади", – наголосив він.

Співала про Україну, а чекала РФ: Дівчинка з Лисичанська вразила "перевзуванням" (відео)

понеділок, 4 липень 2022, 14:39

Дівчинка з Лисичанська вразила мережу своїм "перевзуванням". Нещодавно вона співала про вільну Україну, а учора щиро раділа, коли окупанти зайшли до міста, передають Патріоти України. Відео з дівчинкою записали російські пропагандисти, а згодом у мереж...

Другою жертвою стала румунка: З'явились моторошні подробиці смертельних нападів акули в Єгипті

понеділок, 4 липень 2022, 11:56

У Єгипті неподалік Хургади акула напала на ще одну туристку. 40-річна громадянка Румунії загинула від отриманих поранень, її тіло знайшли за кілька годин після нападу на австрійку, передають Патріоти України. Місцева влада прийняла рішення закрити пля...