Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, передають Патріоти України.
Загальна довжина Боржавської залізниці – 123 км, а ширина колії – 750 мм. ЇЇ перша черга (яку в народі називають "Анця Кушницька") здана в експлуатацію ще в 1908 році при Австро-Угорщині для перевезення деревини з гірських масивів Закарпаття вздовж р. Боржава.
"Боржавська вузькоколійка вважається одним із символів Закарпаття, тому її відновлення є стратегічно важливим для розвитку туристичного потенціалу. Влітку 2017 року для популяризації вузькоколійки обласна державна адміністрація спільно з Мінінфраструктури реалізували проект "Історичний потяг на Боржавській вузькоколійці" з використанням ретро-паровоза ГР-280. Проект викликав дуже схвальні відгуки як серед мешканців краю, так і серед численних туристів", – заявляє Москаль.
Влітку 2018 року голова облдержадміністрації домовився про купівлю паровоза й кількох пасажирських вагонів для Боржавської вузькоколійки у румунському містечку Брад. Там є приватне залізничне депо, що займається реставрацією вузькоколійних ретро-паровозів та вагонів до них. З цією метою відкрито благодійний фонд.
Також розроблено проектно-кошторисну документацію для реставрації історичної будівлі залізничної станції в с. Приборжавське (Іршавський район).
"Однак повністю реалізувати проект можливо тільки за підтримки центральних органів влади", – наголосив він.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...