Закарпаття отримає нову-стару атракцію: Москаль анонсував відновлення унікальної ретро-залізниці 1908 року (відео)

На Закарпатті планують відновити Боржавську вузькоколійку – одну з кількох діючих вузькоколійних залізниць в Україні.

Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, передають Патріоти України.

Загальна довжина Боржавської залізниці – 123 км, а ширина колії – 750 мм. ЇЇ перша черга (яку в народі називають "Анця Кушницька") здана в експлуатацію ще в 1908 році при Австро-Угорщині для перевезення деревини з гірських масивів Закарпаття вздовж р. Боржава.

"Боржавська вузькоколійка вважається одним із символів Закарпаття, тому її відновлення є стратегічно важливим для розвитку туристичного потенціалу. Влітку 2017 року для популяризації вузькоколійки обласна державна адміністрація спільно з Мінінфраструктури реалізували проект "Історичний потяг на Боржавській вузькоколійці" з використанням ретро-паровоза ГР-280. Проект викликав дуже схвальні відгуки як серед мешканців краю, так і серед численних туристів", – заявляє Москаль.

Влітку 2018 року голова облдержадміністрації домовився про купівлю паровоза й кількох пасажирських вагонів для Боржавської вузькоколійки у румунському містечку Брад. Там є приватне залізничне депо, що займається реставрацією вузькоколійних ретро-паровозів та вагонів до них. З цією метою відкрито благодійний фонд.

Також розроблено проектно-кошторисну документацію для реставрації історичної будівлі залізничної станції в с. Приборжавське (Іршавський район).

"Однак повністю реалізувати проект можливо тільки за підтримки центральних органів влади", – наголосив він.

У РФ поменшало іранських дронів: потрібно заблокувати постачання агресору компонентів для БПЛА

неділя, 27 листопад 2022, 13:04

За інформацією речника МЗС Олега Ніколенко, Україна поінформувала Іран про те, що наслідки співучасті у російській агресії будуть неспівмірними з потенційними вигодами від співпраці з Росією. Робота українських Протиповітряних Сил і дипломатичні зусилл...

"Це можливо будь-якої хвилини": Українцям пояснили, як максимально підготуватися до нового обстрілу РФ (перелік)

неділя, 27 листопад 2022, 13:00

Російські окупаційні війська через поразки на фронті можуть знову завдати нових ударів по об’єктах інфраструктури України, тож громадять закликають максимально підготуватися до потенційної атаки. Про це повідомив міський голова Кременчука Віталій Малец...