Закон про трансплантацію: Богомолець розповіла, скільки життів вдасться врятувати (відео)

За словами нардепа, новий ухвалений закон дозволить відчувати себе на рівні з іншими державами Європи, в кожній із яких діє трансплантація.

Ольга Богомолець. Фото:bogomolets-prezident.blogspot.com

Закон “Про трансплантацію анатомічних матеріалів людини”, ухвалений Верховною Радою 17 травня, дозволить зберегти життя людей, зокрема при складних операціях. Про це голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець сказала в ефірі Еспресо.TV, зазначають Патріоти України.

“Якщо раніше в нас була черга на лікування за кордоном на пересадку кісткового мозку і дітки, які помирали, не дочекавшись черги на відправку до Білорусі, то після прийняття цього закону трансплантувати кістковий мозок від неродинного донора можна буде тут, в Україні”, - сказала вона.

За словами Богомолець, за одну таку операцію в Білорусі держава сплачувала 150 тисяч євро. За ці кошти в Україні можна зробити 35 таких операцій, відтак більше дітей можна прооперувати за кошти держави, наголошує голова комітету.

Окрім цього, Богомолець повідомляє, що новий ухвалений закон дозволить відчувати себе на рівні з іншими державами Європи, в кожній із яких діє трансплантація. Також парламентар висловила думку, що через 20 років половина всіх операцій буде пов'язана з трансплантацією органів - не лише органів від донора.

“Це будуть операції по транслантації маленької латки на серце пацієнтам з інфарктом, це будуть штучно вирощені органи 3D, це буде можливість заповнювати всі дефекти й допомагати людям, яким немає шансу допомогти сьогодні”, - зазначає Богомолець.

Також нардеп сказала, що в процедурі буде задіяна велика кількість людей, що унеможливить загрозу будь-яких зловживань.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...