Закон “Про трансплантацію анатомічних матеріалів людини”, ухвалений Верховною Радою 17 травня, дозволить зберегти життя людей, зокрема при складних операціях. Про це голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець сказала в ефірі Еспресо.TV, зазначають Патріоти України.
“Якщо раніше в нас була черга на лікування за кордоном на пересадку кісткового мозку і дітки, які помирали, не дочекавшись черги на відправку до Білорусі, то після прийняття цього закону трансплантувати кістковий мозок від неродинного донора можна буде тут, в Україні”, - сказала вона.
За словами Богомолець, за одну таку операцію в Білорусі держава сплачувала 150 тисяч євро. За ці кошти в Україні можна зробити 35 таких операцій, відтак більше дітей можна прооперувати за кошти держави, наголошує голова комітету.
Окрім цього, Богомолець повідомляє, що новий ухвалений закон дозволить відчувати себе на рівні з іншими державами Європи, в кожній із яких діє трансплантація. Також парламентар висловила думку, що через 20 років половина всіх операцій буде пов'язана з трансплантацією органів - не лише органів від донора.
“Це будуть операції по транслантації маленької латки на серце пацієнтам з інфарктом, це будуть штучно вирощені органи 3D, це буде можливість заповнювати всі дефекти й допомагати людям, яким немає шансу допомогти сьогодні”, - зазначає Богомолець.
Також нардеп сказала, що в процедурі буде задіяна велика кількість людей, що унеможливить загрозу будь-яких зловживань.
В умовах загальної мобілізації та воєнного стану в Україні кожен військовозобов’язаний має чітко розуміти свій правовий статус. Якщо людина уникає виконання обов’язків перед державою – зокрема, не з’являється за повісткою – її можуть внести до списку р...
В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...