"Зброю можна було купити фактично за пляшку": Білоруський "доброволець" розповів, як воював у лавах бойовиків "ЛНР" на Донбасі (відео)

Білорус поїхав вбивати українців, наслухавшись кремлівської пропаганди.

Фото:скрін відео 60-річний білорус із міста Борисова Костянтин Фофанов, який воював на Донбасі за "русский мир", розповів, що він бачив на окупованій частині Луганщини. Про це йдеться в матеріалі журналістів програми "Донбас.Реалії", передають Патріоти України.

Фофанов продемонстрував журналістам фотографії з війни й розповів, що серед його колег-бойовиків на Донбасі він був єдиним білорусом. "Білорус був один я. Росіяни були. Ну, і місцеві були", – розповів Фофанов.

Він воював проти України півтора року на Донбасі. На війну Фофанова влітку 2014 року покликав телевізор.

"Народ звідти, як показують по телебаченню, пре юрбами, втікають! Ну, і нікому за них заступитися, виходить. Усі ніби співчувають, в інтернеті пишуть, як туди дістатися добровольцям. Коротше, я сказав: "Все, хлопці, зав'язую з бізнесом – поїду", – розповів бойовик.

Стверджує, що зброю на окупованій території можна було купити або виміняти за безцінь – фактично, за пляшку.

"Там навіть був один з Росії майор. Ну, як майор. Йому там вже звання дали. Значить, теж не знав, як потрапити в "ополчення". Вийшло так, що він одразу потрапив до якихось російських фашистів. Ті не воювали. Приїжджали туди і скуповували в місцевого населення зброю й вивозили до Росії, в Москву", – розповідає найманець.

Уточнив, що російські фашисти не були підрозділом. "Ну, вони не підрозділ, вони типу у формі, все. Язик підвішений, але там одразу не розбереш. Це ж війна не така, що "німці – росіяни". А ти в формі, він у формі. Ніхто нікому, як то кажуть, військову таємницю не видає. І ніхто не знає, хто ти й що ти", – сказав бойовик.

За словами журналіста, білоруси – на третьому місці за чисельністю в зоні конфлікту на Донбасі, після українців і росіян. Їх не зупиняє заборона президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Кабмін заявив, що в Україні будуть справедливіші графіки: Де не відключатимуть світло

середа, 29 травень 2024, 9:32

В Україні будуть діяти справедливіші графіки відключення світла. Кабінет міністрів підтримав відповідну постанову. Визначено перелік пріоритетних об'єктів, які не відключатимуть від електрики. Про це повідомили у Міністерстві енергетики та йдеться у по...

На Землі можуть знову з‘явитися динозаври? Вчені розповіли про наслідки глобального потепління

середа, 29 травень 2024, 9:23

Динозаври продовжують існувати поряд із нами у вигляді птахів - нащадків давніх крилатих рептилій. Але чи могли би "канонічні" динозаври, як-от, тиранозавр, трицератопс і стегозавр, еволюціонувати знову, якби клімат і температура повернулися до умов к...