Вона зазначила, що були ситуації, коли через україномовність її називали штундою. "Я народилися і виросла у повністю ізольованому від російської мови світі. Батьки мої завжди прагнули витончити мою мову до досконалості, озолочували її благородною лексикою, не щадили за русизми чи неправильні наголоси, навіть інтонація в нашому домі завжди мала суттєві рамки. я завжди страшенно пишалися тим, наскільки красиво звучала моя мова. Правда, те, що було моїм предметом для самоповаги, стало причиною відвертих знущань із боку реального життя. – Соломія, а ти віруюча? – Ні, чому ти так вирішив? – Ну бо ти кажеш не красівий, а красивий. Так тікі штунди говорять", – написала Шваб.
За її словами, через знання української мови найбільше виникало проблем під час працевлаштування. "(Після здачі тестової роботи) – Ви чітаєтє наш журнал вабщє? – Так, звичайно! – І ви нє чуствуєтє разніци мєжду тєм, што ви напісалі, і тєм, што відітє в журналє? Ладна, напішите новоє заданіє, но так как в журналє. – Щиро дякую за другий шанс! ... – Саламія, ви очєнь нам нравітєсь как чєлавєк, то у вас апять адна і та же ашибка. Пісать нужна на рускам. Ви дажє етава нє понялі, па етаму ми нє можем взять вас на работу. – А де ж мені тоді писати про моду українською, якщо всі ваші видання російськомовні? Можливо, є шанс публікувати періодичні українські тексти?" – розповіла журналістка про гіркий досвід працевлаштування.
Шваб обурена дискримінацією носіїв державної мови в Україні. "Поясніть, будь ласка, за що ви так зі мною? Чим моя мова завжди була настільки гіршою за вашу? Чим я, україномовна українка в Україні, недотягую до вас, таких же простих смертних?" – написала вона. У своїх коментарях користувачі соціальної мережі розповіли про свої подібні випадки працевлаштування. Як виявилося, такі ситуації виникають дуже часто.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...