Життя після війни: Колишній танкіст став унікальним лялькарем (фото)

Життя танкіста Сергія Бондара не схоже на казку, але він повноправно міг би стати героєм художніх фільмів чи книг. У далекому 2014 році лікарі казали йому прямо: "Хлопець, тобі пощастило, ти народжений в сорочці".

Сергій воював у складі 1 окремої танкової гончарівської бригади. В одному з боїв його танк підірвали. У бійця була контузія, черепно-мозкова та акустична травма, проблеми зі спиною та серцем, передають Патріоти України з посиланням на УП.Життя.

Чоловік пройшов довгий курс лікування, реабілітацію і таки став на ноги. А ще зумів знайти нове захоплення – виготовлення ляльок – реборнів, які інколи можна сплутати із живим малям.

МРІЯВ СТАТИ ВІЙСЬКОВИМ І СТАВ

Сергій народився та виріс містечку Остер, Чернігівської області. Його мама працювала вихователькою у садочку, а батько – токарем на заводі. Сам хлопець мріяв стати військовим.

– Після закінчення школи, я пішов навчатися у ветеринарний технікум. Далі армія. Служив у 5-му танковому полку на Десні, – розповідає чоловік.

Два роки він працював у міліції – патрульно-постовим Дніпровського району. Потім звільнився. Каже, що через погане ставлення командування до підлеглих.

Пішов працювати майстром з ремонту взуття. Каже, що шити та в'язати полюбляв з малечку. Цьому його навчила мама.

– Латав все, що приносили клієнти. І так 12 років, адже потрібно було утримувати родину, – розповідає про себе боєць.

Під час Революції гідності Сергій також не стояв осторонь: організував місцеву самооборону в своєму районі та патрулював вулиці. Адже рух банди тітушок тоді активно палив автівки киянам.

В першу хвилю мобілізації чоловіку прийшов листок про мобілізацію, і він з гордістю пішов в рядах перших захищати людей на сході країни.

Сергій воював у Луганській області, починав зі Щастя і дійшов до Луганського аеропорту. Їздив на сучасному танку "Булат" 2008 року випуску.

За місяць до демобілізації танк Сергія підірвався на фугасі. Чоловік дивом вижив:

– Отримав контузію, черепно-мозкову травму. Рік проходив реабілітацію. Було дуже важко відновитися і пристосуватися до мирного життя.

РЕАБІЛІТАЦІЯ І ЗАРОБІТОК

Після двох років лікування та реабілітації 34-літній боєць почав шукати роботу, адже потрібно забезпечувати родину – вдома підростає двоє синів.

– Повертатися шити взуття, я не міг. Руки трусилися. Сідав, пробував робити і бачив, що рівні стіжки в мене вже не йдуть – каблук не можу відремонтувати, – розповідає Сергій.

Чоловік спробував працювати охоронцем та водієм, але теж довго не витримував такої роботи.

Якось дружина познайомилась із жінкою майстринею ляльок.

Та купувала у магазині фурнітури для рукоділля рідкісний товар, якого ніхто більше не брав: дуже дрібні кнопки, шпильки з білими голівками-намистинками, дорогі стрічки з натурального шовку.

Дружина Сергія запитала: "Що ви з ним робите?" – "Роблю ляльок". Роззнайомилися.

Виявилося, що жінка виготовляє популярні нині реборни – ляльки, які можна переплутати із маленькою дитиною. Адже вони виглядають дуже реалістично, здається ось-ось заплачуть чи усміхнуться.

Нова знайома запропонувала Сергію додатковий підробіток – вшивати волосся таким лялькам.

– Прошив одну ляльку, другу... Сам здивувався, що коли я прошиваю волосся – руки в мене не трусяться, це в мене добре виходить.

І майстрині сподобалося. Вона запросила пройти майстер-клас, – пригадує чоловік.

Спершу Бондарь вагався, адже здавалося, що ляльки – дівоча справа, а потім згадав, як у реабілітаційному центрі бійці ліпили та малювали аби відволіктися від поганих думок, і таки спробував робити реборнів.

– Мені сподобалося. Це було новим і дуже цікавим, – із захватом вигукує боєць АТО.

Сергій розповідає, що найважче у цьому процесі досягти реалістичної схожості з живими дітьми.

Це не тільки не просто, але і не дешево.

Щоб зробити реборна майстер замовляє із США спеціальні силіконові форми – молди. За допомогою них "виплавляються" тулуб, голова, ручки та ніжки, по зліпку дітей певного віку.

Один такий молд коштує 40-60 доларів.

Схожість на шкіру маляти досягається завдяки пошаровому нанесенню фарби та лаку.

Волосся на ляльку вшивається найчастіше з шерсті ангорських кіз. Хоча, розповідає Сергій, що буває замовляють і натуральне людське волосся.

– Я прошиваю на голові кожну волосину дуже тонкою голкою, потім фарбую, – розкриває свої секрети лялькар.

Очі реборнам він замовляє теж із США.

Вага ляльки дорівнює середній вазі немовляти 3-4 кг. Всердині міститься спеціальний наповнювач – синтепух.

Виготовляти одну ляльку Сергій може і тиждень-два, і кілька днів – все залежить від натхнення та настрою.

Купують ляльки здебільшого українці, хоча були у Бондара клієнти з Сінгапуру, США та Польщі.

– Люди здебільшого купують для своїх дітей, – розповідає лялькар. – Але є й такі, що для себе.

Одна сім'я забрала ляльку-сплюшку – дитинку із закритими очима. У них немає дітей, тож купили цю ляльку для себе – відчути, як це тримати малюка. Продав її з памперсами. Нянчаться з нею.

Перші ляльки чоловік взагалі продавав лише, щоб відбити кошти за матеріали, а свою роботу не оцінював.

– Якщо бачу, що людина хоче купити ляльку, а ціна кусається, домовляємося.

Тому не скажу, що заробіток в мене великий. Мені приємніше те, що мої вироби потрапили до тих, кому вони подобаються.

Про цінову політику реборнів, лялькар говорить взагалі не охоче. Кожна робота – по своєму вартісна і все залежить від того скільки використано матеріалів.

Однак варто сказати чесно: це ляльки дорогі – на сторінці автора у Facebook можна побачити ціни від 3000 до 5000 гривень.

На останок Сергій Бондарь з гордістю розповідає, що його підтримали побратими: "Вони раді за мене".

І додає:

– Хочу сказати всім тим бійцям, які йдуть на реабілітацію – не бійтеся психологів. Вони роблять велику справу, допомагають побачити себе.

Я народився при совку. Для мене психолог сприймався, як щось далеке. Тепер переконався, що спілкування із цими людьми дає свій результат. Я щасливий сім’янин, і тепер уже лялькар.

Десятки поранених: В Іспанії впав гірськолижний підйомник (фото)

субота, 18 січень 2025, 19:41

В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...

Мільйони гривень: Яку суму гімнаст Ковтун і його тренерка отримали з бюджету

субота, 18 січень 2025, 19:30

Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...