З'явилися перші знімки кілець Сатурна від зонда Cassini (фото)

​Експерти NASA отримали стійкий сигнал від міжпланетної станції, яка знаходиться на завершальному етапі затяжної місії біля газового гіганта.

Cassini повинен пролетіти між кільцями Сатурна і його атмосферою 22 рази. Фото: korrespondent.net.

Американський космічний зонд Cassini вчора вперше пролетів між кільцями Сатурна і його атмосферою, після чого зв'язок з ним було відновлено. Про це пише підсайт аерокосмічного управління США, присвячений цій місії, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

В ході польоту на швидкості 110 тисяч кілометрів на секунду зв'язок з зондом було тимчасово втрачено, але через 20 годин відновлено. При прольоті "небезпечною" зоною антена була розгорнута в бік від Землі - її використовували в якості щита від можливого зіткнення з частинками.

Знімки кілець Сатурна повинні продемонструвати елементи розміром до 150 метрів в діаметрі.

"Я радий повідомити, що Кассіні пройшов через цей зазор, як ми і планували, і повернувся у відмінній формі. Жоден космічний апарат ніколи не був такий близький до Сатурна", - повідомив глава місії Ерл Мейз.

Одна з головних задач цього етапу досліджень - визначити масу і вік кілець.

З кожним з інших 21 кілець, що залишилося пролетіти в наступні п'ять місяців, станція буде наближатися до поверхні планети. У вересні, після завершення "пірнання" і майже при повній відсутності ресурсів для функціонування зонд піде в щільні шари атмосфери Сатурна. NASA називає цей етап місії "грандіозним фіналом".

При цьому Cassini надіслав на Землю перші фотографії атмосфери і кілець, їх необроблені варіанти можна подивитися нижче.

Зниження випаровування води, плюс електрика для 100 мільйонів будинків: Науковці пропонують покрити водосховища Землі сонячними панелями

неділя, 19 січень 2025, 6:40

Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...

В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: Ось що потрібно знати хворим

неділя, 19 січень 2025, 6:22

В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...