Американський космічний зонд Cassini вчора вперше пролетів між кільцями Сатурна і його атмосферою, після чого зв'язок з ним було відновлено. Про це пише підсайт аерокосмічного управління США, присвячений цій місії, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
В ході польоту на швидкості 110 тисяч кілометрів на секунду зв'язок з зондом було тимчасово втрачено, але через 20 годин відновлено. При прольоті "небезпечною" зоною антена була розгорнута в бік від Землі - її використовували в якості щита від можливого зіткнення з частинками.
Знімки кілець Сатурна повинні продемонструвати елементи розміром до 150 метрів в діаметрі.
"Я радий повідомити, що Кассіні пройшов через цей зазор, як ми і планували, і повернувся у відмінній формі. Жоден космічний апарат ніколи не був такий близький до Сатурна", - повідомив глава місії Ерл Мейз.
Одна з головних задач цього етапу досліджень - визначити масу і вік кілець.
З кожним з інших 21 кілець, що залишилося пролетіти в наступні п'ять місяців, станція буде наближатися до поверхні планети. У вересні, після завершення "пірнання" і майже при повній відсутності ресурсів для функціонування зонд піде в щільні шари атмосфери Сатурна. NASA називає цей етап місії "грандіозним фіналом".
При цьому Cassini надіслав на Землю перші фотографії атмосфери і кілець, їх необроблені варіанти можна подивитися нижче.
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...