Олександр Кучерявенко — 67-річний киянин, який працював в інституті Патона. З виходом на пенсію мріяв відпочити і сподівався на спокійне життя. І в один день втратив все. Вже три роки він — бездомний. Все почалося восени 2013 року. Тоді в квартиру пенсіонера приїхав наряд міліції, силою виштовхав його за двері і відвіз до Солом'янського райвідділу.
Оскільки обґрунтованого звинувачення правоохоронці пред'явити не могли, ввечері Олександра Кучерявенко відпустили. І того ж ранку чоловік останній раз був у себе вдома. Як зазначає Кучерявенко, тоді він не зміг зайти у квартиру, тому що стояли бронедвері.
Чоловік отримав квартиру в спадщину за заповітом від рідної тітки. Після смерті родички в 2006 році офіційно прийняв спадщину. І жив там навіть не здогадуючись про те, що шахраї вже давно поклали око на його квартиру.
«На початку 2013-го року з'являється заява якоїсь пані Бутко Алевтини, жительки Полтавської області в нотаріальну контору з претензією на цю квартиру, де в червні місяці Бутко подає позовну заяву до Солом'янського суду і просить визнати право власності на цю квартиру за нею на тій підставі, що вона з 2000 по 2005 рік проживала однією сім'єю з тіткою», – каже адвокат Олег Левицький.
«Дідусеві з бабусею і моїй тітці видали цю квартиру. Я весь час там жив, десь з 86 року постійно там жив. І ніякої Бутко там не було», — запевняє Олександр Кучерявенко. Солом'янський суд столиці в особі судді Бобровника Олександра задовольнився поясненнями представника і навіть не заслухавши пані Бутко особисто, виніс рішення на її користь, а заповіт, оформлений на Олександра Кучерявенко, визнав недійсним. Ось так швидко він втратив власне житло.
Як відзначають журналісти, Олександр Бобровник — це той самий скандальний суддя, який у минулому році виніс рішення про закриття кримінального провадження щодо близького соратника Януковича Юрія Іванющенка, більш відомого як Юра Єнакіївський. Також саме цей суддя не дав Національному антикорупційному бюро проводити ряд слідчих дій на Одеському припортовому заводі, де у корупційних угодах засвітилося оточення вже нинішнього президента.
Також «Слідство.Інфо» з'ясувало, що випадків з відбиранням квартир тільки в столиці тисячі. У цій шахрайській схемі, суд – остання інстанція. А одна з перших – нотаріус, який переписує на нових спритних власників нерухомість.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...