Куля поцілила прямо в голову: Українському кулеметнику потрібна допомога

Чоловік вижив після тяжкого поранення. Більше того – повернувся на фронт. Але нині йому потрібні кошти на озброєння.

Куля прошила каску бійця і влучила у склепіння черепа. Фото: Народний проект

"Про цей підрозділ волонтери People’s Project згадують із стабільною періодичністю - то передають хлопцям якесь необхідне важливе спорядження, то вони якимось успіхом похваляться: або ж важливе завдання виконають, або ж новими "іграшками" успішно скористаються. Цього ж разу хотіли б розказати про молодого бійця підрозділу - ця історія варта того, аби про хлопчину почули всі українці", - пише "Народний проект", повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Нашого героя звуть Вадим. Робота у Вадима проста і вкрай небезпечна. У бою хлопчина вицілює бійниці ворожих укріплень і одразу ж заливає їх кулеметним вогнем, сліпить ворога бронебійно-запалювальними. Не сказати, що він сидить без роботи - адже ворог не мовчить, постійно, щодня обстрілюючи наші позиції.

Позиція, яку тримає підрозділ, досить підла і небезпечна, подекуди дистанція до ворога складає усього кількадесят метрів. Звісно, з часом, після постійних втрат, вороги прорахували, хто перетворює їхніх стрільців на фарш, тож російські снайпери влаштували персонально на Вадима справжнє полювання. І зрештою сталося от що.

Цієї осені, в розпал запеклого бою, Вадим вчергове припав до кулемета. Черга, ще і ще, ворожа бійниця замовкла, кулемет уже розжарився від вогню, аж от Вадим зойкає і валиться додолу. Побратими підхопили Вадима на руки – хлопець обм'як, з-під каски цебенять яскраві струмки червоної крові. Ворожий снайпер поцілив хлопця просто у голову: куля з СВД прошила каску бійця і влучила у склепіння черепа.

Коли хлопця оглянув медик, виявилось, що надія є – куля проорала шкіру до кістки, проте сама голова залишилася цілою. Гелікоптером Вадима якнайшвидше доправили до шпиталю імені Мечникова у Дніпрі. Хлопцеві гіршало: подальше обстеження показало внутрішньочерепний крововилив, який спричинив потужний удар кулі об кістку. Після складної операції, трепанації черепа та видалення гематоми справи пішли на краще.

Вадим вижив. Хлопець пройшов курс реабілітації, одужав та перепочив. Після такої травми, з вогнепальним пораненням голови, Вадима звісно ж комісували з армійських лав за станом здоров'я. Думаєте, він погодився з таким рішенням і повернувся до мирного життя? Весь час, майже аж посьогодні, Вадим присвятив проходженню медичних комісій та поновленню в армійських лавах. Давалося це нелегко, після такої травми лікарі не поспішали давати добро. Інколи доходило навіть до лайки, Вадим вперто пробивав дорогу назад, до побратимів на фронт. І зрештою настирний і наполегливий хлопець переміг – десь з місяць тому він повернувся в одну з найгарячіших точок фронту.

Поки хлопець проходив реабілітацію, за власні заощадження він придбав собі новий потужний нічний приціл, спеціальної посиленої конструкції саме для кулемета. Вадим має чітке розуміння того, що з таким прицілом він зможе працювати набагато точніше та ефективніше. Та є і маленьке "але" - коштів трохи не вистачило, тож спеціального кріплення для прицілу на кулемет він поки не купив. Кріплення вартує не так і дорого, тому вирішили допомогти наполегливому сміливцю – благодійні внески в рамках проекту "Оперативне реагування" допоможуть купити і кріплення для прицілу, і інше важливе та необхідне спорядження для наших бійців. Щодня і щоночі наші хлопці там, на фронті, стримують ворога та утримують цей хиткий мир ціною життя та здоров'я. І ми з вами просто мусимо їм допомагати".

Нагадаємо, раніше у Київський військовий шпиталь знову доставили тяжкопоранених військових.

Потрібна допомога: Відомий український спортсмен після падіння з велосипеду перебуває у комі

неділя, 17 травень 2020, 21:23

Сергій Мясоєдов впав у кому після того, як 16 травня невдало впав з велосипеда. У Запоріжжі 25-річний український баскетболіст, данкер і учасник Матчу зірок Суперліги звернувся в лікарню через сильний біль в ключиці. Але вже в самому закладі йому стало...

Держава обміняла, а потім забула: Мережу вразила історія екс-в'язня "ДНР", який ночує в метро та обміняв телефон на їжу

середа, 6 травень 2020, 13:58

Історик Ігор Козловський розповів, що з цим хлопцем він свого часу перебував "на підвалі" в Донецьку. Відомий історик і колишній бранець терористів на Донбасі Ігор Козловський, звільнений в 2017 році, розповів історію ще одного в'язня "ДНР", якому зара...