"12 липня 1711 року, щоб уникнути полону, майбутній герой усіх російських рейтингів Петро Перший вдався до поширеного серед московитів засобу", - український дипломат

"Не думаю, що, призначаючи інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО на 12 липня, організатори здогадувались про символічність обраної дати. А між тим, це день, який російські історики згадують дуже неохоче", - пише український дипломат та письменник Сергій Борщевський на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"12 липня 1711 року на березі річки Прут - після того, як московське військо на чолі з Петром Першим було оточено військами коаліції, - Московія (самоназва Росія з'явилася згодом) уклала ганебний мир з переможцями.

Мир від імені Московії підписував не тодішній лякливий цар, а на його доручення граф Борис Шереметєв. І ще одна цікава деталь: щоб уникнути полону, майбутній герой усіх російських рейтингів Петро Перший вдався до поширеного серед московитів засобу - підкупу.

А переможцями були учасники тодішньої коаліції, що заповзялася зупинити московську експансію, - османський султан Ахмед Третій, кримський хан Девлет Другий Герай, український гетьман Пилип Орлик, кошовий Кость Гордієнко і (до уваги пана Ердогана) шведський король Карл Дванадцятий.

За умовами мирної угоди, Московське царство передавало Османській імперії контроль за Азовським ейялетом, мусило зруйнувати кілька щойно побудованих фортець, зобов'язалося вийти геть з українських земель, пов'язаних як із Річчю Посполитою, так і тих, що перебували у союзі з найяснішим ханом Криму.

Оговтавшись після поразки, Московія/Росія Прутську угоду, звичайно, порушила.

Отже, по-перше, треба пам'ятати, що Росія при першій же нагоді ламає свої обіцянки, а тому укладати з нею угоди - марна справа.

По-друге, що захопленого московського царя не можна відпускати ні за які гроші.

По-третє, що спрямована проти московської експансії коаліція має перспективи, а надто, коли до її складу входять українці. Адже Росія тому так активно протидіє вступу України до НАТО і - зрештою - тому розв'язала війну, що хотіла, щоб Україна в майбутній війні проти НАТО воювала на її боці.

То чому б НАТО після завершення Вільнюського саміту не передати Україні ті ЗРК Patriot, що оберігають зараз його учасників? Заради майбутнього НАТО українців треба берегти".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Визначилися з наступною жертвою?: Росія формує новий армійський штаб біля кордонів із Фінляндію

понеділок, 28 квітень 2025, 16:00

Поки вся увага зосереджена на війні в Україні, деякі європейські країни дедалі більше непокояться щодо дій російської армії вздовж інших ділянок свого кордону з Європою. Як пише The Wall Street Journal, біля кордону з Фінляндією, в російському місті Пе...

Путін вирішив натиснути на Трампа через Кім Чен Ина? - політолог

понеділок, 28 квітень 2025, 15:47

"Генерал Валерій Герасимов вперше публічно дякує Північній Кореї за допомогу військовими у війні з Україною. Він заявив, що корейські військові "надали значну допомогу в розгромі угруповання збройних сил України, що вклинилося [на Курщину]", - пише пол...