Російська армія утримує оборону в районі Новопрокопівка-Вербове-Очеретувати, використовуючи підрозділи, які були перекинуті зі сходу. Однак, коли ці підрозділи будуть знищені чи ослаблені, їм буде важко продовжувати оборону. Про це сказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
"Бермудський трикутник і навіть чорна діра Чорнобаївка - це дитячий белькіт у порівнянні із запорізьким трикутником Новопрокопівка-Вербове-Очеретувате. Якщо вам здається, що там щось сповільнилося, то ви помиляєтеся.Усього кілька прикладів чому саме так", - заявив експерт.
Як пояснив Коваленко, коли ЗСУ розгорнули на цій ділянці прорив першої лінії оборони на початку червня 2023-го, дуже швидко командування РФ стало спрямовувати на посилення оборони смуги забезпечення резерви з другої лінії оборони. "По суті ці резерви там і залишилися. У чорноземі", - додав він.
Коли ЗСУ розгорнули у другій лінії оборони дії щодо розширення плацдарму, формуючи умови для прориву, командування ворожою армією стало стягувати у Запорізьку область, зону відповідальності групи військ "Схід" сили та кошти з інших плацдармів, зон відповідальності.
"Найяскравіший приклад, це перекидання з Луганської області, зони відповідальності ДВ "Захід" та ГВ "Центр" підрозділів 76-ї ДШД та 7-ї ДШД, зокрема 234-го та 237-го десантних полків. Перекинули їх сюди близько двох тижнів тому. СОУ припинилися і... І проковтнули ці підрозділи", - заявив Коваленко.
За два тижні був знищений не те щоб наступальний, оборонний потенціал перекинутих за сотні кілометрів боєздатних сил противника. "Свіжатинку пережували і проковтнули, навіть не поперхнувшись. Тепер можна рухатись далі", - додав Коваленко.
Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) називають ситуацію на південь від Роботиного нестабільною, тактично вона складна і динамічна, оскільки важливі польові укріплення кілька разів переходили з рук в руки. Аналітики зазначають, що російські війська пр...
Специально для сайта Minval.AZ проанализировал сотрудничество Ирана и россии, факты такого взаимодействия и угрозы. Иран и россия десятилетиями поддерживали двусторонние отношения военно-технического характера, разной степени сближения, но именно в 202...