"Білоруський" ансамбль "Песняри" та "манкурти": Дві цікаві містифікації з історії "розквіту національних культур" у СРСР, - блогер

"Оскільки в мордорі сподіваються, що таки отримають а Грузії проросійську владу (де, до речі, і "президент", і мер столиці — професійні футболісти), там дають зрозуміти, що готові віддати вже своїй Грузії її ж Абхазію, а нове грузинське керівництво, навіть розуміючи, що втрачає при цьому європейське майбутнє, радіє такому чудовому варіанту поновлення територіальної цілісності, хоча й з втратою незалежності своєї країни", - пише економіст Олександр Кірш на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"У зв’язку з цим дехто і в нас — з незадоволених можливою корейською [чи німецькою?] опцією майбутнього й ображених при цьому на Сполучені Штати за їх фактичну зраду України — вже починає потрохи натякати на можливість і "грузинського шляху". Привид срср блукає теренами мордору, а також білоруського й грузинського примордор‘я й потихесеньку тхне на Україну.

Примара "єдиної родини народів-братів" (з гімну урср Павла Тичини і Миколи Бажана), яка теж, виявляється, ще не вмерла, змусила мене пригадати дві цікаві містифікації з історії "розквіту національних культур" у тій країні-родині.

Творець і головна зірка відомого в ті часи (й існуючого з іншими людьми навіть зараз) "білоруського" ансамблю "Пєсняри" В. Мулявін народився у російському Свердловську (зараз Єкатеринбург) у сім’ї робітників Уралмашу й про своє білоруське майбутнє спочатку навіть не здогадувався.

Але потім він вчасно зрозумів, що втілити в життя свою мрію щодо гітари й джазу зможе лише тоді, коли примудриться кон’юнктурно поєднати її з національним фольклором якоїсь республіки, і такою стала брср, адже вивчити досить швидко і білоруський музичний фольклор, і власне білоруську мову було не дуже важко.

Так уральці (він та його брат) із армійськими співслужбовцями стали робити самобутню-своєрідну білоруську культуру — й всі були щасливі.

А найвідоміша з національних народних легенд Киргизстану — про манкуртів, що втратили (внаслідок фізичного втручання) пам’ять, — була просто вигадана Ч. Айтматовим в першому з його романів, про що він особисто розповідав гарному росіянинові Д. Бикову, а той вже переповів у своїй книзі.

Щоб надрукуватися у відомому московському журналі, потрібен був не будь-який письменник-киргиз, а теж із знанням фольклору — так фольклор і робили. Майбутнє покаже, чи залишилися в Україні манкурти, яким формувати фольклор будуть фахівці з Уралу (а власні Гоголі ставатимуть "російськими письменниками").

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Воював у якості звичайного солдата: На війні проти України загинув російський ядерний фахівець (фото)

середа, 22 січень 2025, 15:56

Росія у війні проти України втрачає рідкісних фахівців. Один із нещодавно ліквідованих Силами оборони України був у званні солдата. Фото військового квитка вбитого росіянина опублікував український волонтер, блогер та активіст Сергій Стерненко, передаю...

"Піхоти не вистачає...": 110-та бригада розповіла про просування росіян у Великій Новосілці (відео)

середа, 22 січень 2025, 15:45

Поблизу Великої Новосілки Донецької області підрозділи ЗСУ відчувають гострий брак особового складу в стрілецьких підрозділах, попри наявність достатньої кількості артилерії та дронів. Про це у середу, 22 січня, повідомили у 110-й ОМБр, передають Патрі...