Фахівці радять, зустрівши змію, не проявляти агресію. Відступити або завмерти на місці та дати можливість тварині відповзти.
З отруйних змій в дикій природі України живуть тільки гадюки, їх налічують 5 видів. Мають різне забарвлення та форму тіла, але одну спільну рису: ромбічний малюнок. Це відрізняє їх від неотруйних змій, які живуть на території країни, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"Отрута наших гадюк дуже небезпечна, за властивостями та дією прирівнюється до отрути гримучої змії. Проте, укус гадюки є несмертельним і тільки у надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Це пов'язано з тим, що кількість отрути, яку змія впорскує у жертву, на правду, є мізерною, а її виробництво – енергозатратним процесом, тому гадюка завжди економить свою смертоносну зброю. І за найменшої нагоди намагається утекти або, зачаївшись, перечекати присутність людини, - розповідає біолог Андрій Заморока.
Найрозповсюдженіша в Україні - гадюка звичайна, або живородна. Невелика змія, довжина якої варіює в межах 30-50 см, максимум 60-70 см. Її забарвлення може бути надзвичайно мінливим – від світло-сірого і блакитного, до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині. Звичайними місцями проживання є добре прогріті узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками тощо.
Гадюка носата – найбільш рідкісна для України, оскільки трапляється лише в окремих місцях у дельті Дунаю. Особливою ознакою є специфічний виріст на кінчику носа завдовжки 3-7 мм. Довжина тіла коливається в межах 60-70 см. Забарвлення варіює – від майже білого з чорним ромбічним малюнком до мідно-червного з таким же малюнком вздовж спини. Живе у порослих лісом та чагарником балках й долинах рік. Смертельних випадків при укусах гадюки носатої ніколи не фіксували.
Найбільшими зміями України є полози. Так, довжина полоза жовточеревого сягає 2 м. Змія неотруйна, але відрізняється надзвичайною агресивністю. У випадках наближення ворога не намагається сховатися, а згортається спіраллю, на кшталт отруйної змії, шипить та кидається на супротивника. При цьому здатен стрибати до 1,5-2 м, намагаючись завдати удару в обличчя. Кусає боляче, до крові, проте суттєвої шкоди людині заподіяти не здатен. Після укусу в рані можуть лишатись дрібні зуби. Живе в степах на півдні України.
Полоз візерунковий живе переважно на території Луганщини та окремих районів суміжних областей. Полоз сарматський полюбляє посушливі місцини, степи, напівпустелі, чагарникові пущі, рідколісся. Хоча веде в основному наземний спосіб життя, вміє лазити по деревах.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
"Вчора був той самий день – День гідності та свободи. Трохи не пропустила. День "майданутых", по-простому", - пише харківська журналістка Анна Гін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Не віриться, що вже ...
Британське високотехнологічне обладнання вартістю 2,1 мільйона доларів надходило до Росії через компанію, зареєстровану в Киргизстані, яку заснувала 25-річна модель. Про це повідомляє BBC News із посиланням на митні документи, передають Патріоти Україн...