Від 8-ї ранку 9 серпня 2020 український уряд обмежив роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду на адмінмежі з окупованим Кримом. Причина – запобігти поширенню COVID-19. Як перетинають адмінмежу під час карантину? І які саме обмеження запровадили 9 серпня? Пише видання Радіо Свобода, передають Патріоти України.
«Ми виїхали з України ще з пів року тому, застали там карантин і просиділи на карантині аж до серпня місяця. Сусіди наші за цей час посадили нам і картоплю, і кукурудзу – все посадили. Вже подзвонили, сказали, що цибулю вже вибрали. Вам залишилось тільки картоплю і кукурудзу жати, все інше зробили. ...По вайберу прислали: «Бачите, де сидимо – це ж у вас на кухні».
«Я відмовилась від російського громадянства, тому я пройшла за українським документом. ... За закордонним паспортом. Я живу там з посвідкою на проживання, тому що я сама кримчанка корінна, яка народилася там, і прописана з 1990-го року».
«... дуже жорстко ... Той що сидів на російському кордоні, він мене просто там лякав, я не знаю для чого це, я сама маю інвалідність, була засмучена і дуже здивована».
«В Україну в'їжджаємо за українським паспортом, на російське (КПВВ – ред.) за російським. Якщо у нас, наприклад, прописка кримська і немає з собою російського паспорта, просто сплачуєш адмінштраф за українським паспортом і їдеш далі. ... Ми робили тест (тест на COVID-19 – ред.) англійською мовою, в'їжджали, так просто швидше. Можна там зробити за місцем, але тут краще, швидше».
«Я їду до брата, не знаю пропустять – не пропустять, там повинні підвезти документи, що я брат, а як буде, не знаю. ... Я постійно дивлюся Крим.Реалії! Мені цікаво».
«Ми їдемо на вступ до морського коледжу. Академії. Нам зробили виклик з Академії. Їдемо, все законно».
«У нас українські паспорти, ми їдемо на лікування в санаторій. Документ-направлення з української сторони, запрошення з російської сторони. Ми без одного документа не проїхали в п'ятницю і надіємось, що тепер ми перетнемо кордон. ...Це має бути ліцензія в санаторій, надання таких послуг, вони мають підтвердження, що ми зробили оплату, і що з такого-то числа певні люди – хто, що, на коли. ... Справді заїхати за українським паспортам неможливо, нехай люди навіть не їдуть, це серйозно. Якщо є лікувальні запити, які дійсно треба їх вирішити - тільки в таких випадках».
«Через пекло в рай, з Києва. ... 10 годин проходити кордон. Але незважаючи ні на що, я задоволена. Неприємно, але я готова була це терпіти, щоб приїхати до Криму. ... Дуже довго наші документи, ну всі документи. Паспорти, причина в'їзду, у мене тут мама, її дані. Просто дуже повільно рухається черга. Скільки їздимо – це перший раз так довго. …. Я з дитиною, дозвіл тата, дитини документи, це все дуже довго. ... Починали перетинати затемна, трошки замерзли, потім трошки спеклися, нічого, нормально. ... Водій чекав нас теж з 4-ої ранку, ми вийшли о пів на третю дня і він нас дочекався, щоб розвезти нас».
«Ось зараз труднощі виникають, коли в натовпі народу перебуваєш, на спеці. У черзі на коронавірус (здачу аналізу – ред.) приймають тільки 3 години на день. ...Люди стоять відучора, записуються на цей тест, щоб здати аналізи. Тому що всі ж хочуть відпочивати, всі ж хочуть ніби легально відпочивати. ...Аналізи будуть готові за 10 днів».
Які обмеження запровадив український уряд, Крим.Реалії пояснив Іван Шевцов – керівник пресслужби Херсонського прикордонного загону Держприкордонслужби України.
«Що стосується громадян, які прямують з Криму на материкову Україну, то ми пропускаємо лише тих, хто має прописку на материковій частині України, тимчасово перебували в Криму і зараз так само повертаються додому. … На територію Криму ми пропускаємо лише тих громадян, які тимчасово перебували на території материкової України і мають відповідну прописку на території окупованого Криму або міста Севастополь і прямують додому».
Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...