Через події в Сирії африканські хунти засумнівалися в союзі з РФ, - Le Monde

Після падіння режиму Асада в Сирії союзні Росії африканські хунти занепокоєні, чи не кинуть їх напризволяще так само, як це сталося з сирійською диктатурою. Про це пише французька газета Le Monde, передають Патріоти України.

Видання зазначає, що зараз Росія намагається домовитися з новою владою Сирії про збереження своїх баз хоч у якомусь вигляді й одночасно перекидає частину майна до Лівії. Там у Кремля налагоджені хороші стосунки з маршалом Халіфом Хафтаром, який контролює половину країни.

Раніше сирійські та лівійські бази були важливими проміжними точками для зв'язку Росії з її африканськими союзниками на південь від Сахари - у Центральноафриканській Республіці, Малі, Буркіна-Фасо та Нігері.

Останніми місяцями американці посилили тиск на маршала Хафтара, щоб переконати його не розширювати співпрацю з Москвою. Можлива втрата баз у Сирії зробить Лівію ще більш важливою для Росії.

Але крім логістичних проблем у Лівії, у Росії починаються політичні проблеми з союзниками в Африці. Підтримувані Москвою африканські хунти уважно стежили за подіями в Сирії і за реакцією РФ на них, пише Le Monde. І всі вони дійшли схожого висновку: Кремль або не зміг врятувати режим Башара Асада, або просто його кинув. "Виникає питання: якщо Володимир Путін не захистив свого сирійського союзника, стратегічного гравця на Близькому Сході, то чи зробить він те ж саме для них?" - пише Le Monde про реакцію африканських диктатур.

Особливо насторожено ситуацію сприймають у Малі, де сумніви в надійності союзу з Москвою виникли ще після заколоту Євгена Пригожина і "Групи Вагнера" влітку минулого року. "Після подій у Сирії всі знову ставлять запитання. Це повний провал для росіян, що ставить під сумнів їхню надійність і послаблює їхні позиції в Малі та [загалом у регіоні] Сахель. Це не надто обнадіює", - каже один малійський офіцер.

На це накладається тривалий перехід на новий формат співробітництва між африканськими хунтами і Росією, що розпочався після ліквідації Євгена Пригожина і передачі його африканської діяльності під контроль Міністерства оборони РФ.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Лупати цю скелю до появи помітної тріщини": Переговори однозначно будуть. Але до фінішу ще далеко, - Кирило Сазонов

середа, 22 січень 2025, 10:55

"Друзі, я дивлюся на новини і трохи не туди багатьох несе. У тому числі розумних та добрих людей. Заяви нового президента США Дональда Трампа, перевірка всього зовнішнього фінансування за 90 днів, розмова із Зеленським, розмова з Путіним. Так, це все п...

Про втрати російської техніки, - Serg Marco

середа, 22 січень 2025, 9:20

Доволі часто блогери викладають запаси техніки на зберіганні на базах РФ, та основуючись на їх опустінні, доводять тезу про нездатність РФ вести війну в короткостроковій перспективі. Але це не так. Дійсно, всю ту зброю, яку РФ втратила в Україні за пар...