Нові пакети допомоги Україні допоможуть їй витримати можливий майбутній наступ росіян, але не дозволять перехопити ініціативу і повернутися до наступу. Про це полковник британської армії Річард Кемп написав у своїй колонці для Telegraph, передають Патріоти України.
Він нагадує, що минулого літа були великі очікування щодо контрнаступу України, який мав би відкинути російські війська назад і створити передумови для перемоги. Однак цього не сталося, а наступ загальмувався і не досягнув значних успіхів.
"Цю невдачу можна цілком пояснити відмовою Заходу надати адекватну військову допомогу. Результатом стала тиха реакція у внутрішній політиці по обидва боки Атлантики, яка, безсумнівно, сприяла тому, що президент США не зміг вчасно провести через Конгрес наступний пакет допомоги, а також небажанню європейських країн посилити власну допомогу", - пише автор.
Кемп підкреслює, що поєднання величезних втрат української сторони і нестача боєприпасів дозволили російським військам повернутися до наступу і перехопити стратегічну ініціативу по всій зоні бойових дій. Поступово просуваючись вперед, російські війська досягли обмежених, але конкретних успіхів на фронті, змушуючи Україну здавати позиції, а також завдаючи серйозної шкоди українській інфраструктурі через повітряні атаки.
Нові пакети військової допомоги від США і Великої Британії, за умови швидкої доставки, можуть дозволити Україні стабілізувати лінію фронту, одночасно захищаючи інфраструктуру в тилу, а також виявитися критично важливими перед ймовірністю масштабного російського наступу влітку.
"Хоча нові пакети допомоги можуть дозволити притупити цю проблему, вони не дозволять Україні перехопити ініціативу і повернутися до наступу. Однією з причин цього є те, що Росія досягла панування в повітрі на багатьох напрямках, тоді як наземна протиповітряна оборона залишатиметься недостатньою. Інша причина полягає в тому, що втомлена війною Україна просто не має достатньо військ і після більш ніж двох років запеклих боїв, схоже, не бажає розпочинати масштабну мобілізацію, яка їй необхідна", - вважає Кемп.
На його думку, виклики перед Україною майже нездоланні. Серед причин він вказує те, що Росія має швидко зростаючу економіку воєнного часу і акумулювала величезні сили, якими вона готова пожертвувати заради досягнення цілей Путіна. Цей похмурий прогноз, за словами британського офіцера, погіршиться додатковою невизначеністю щодо результатів виборів у США та Великій Британії.
Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...